Nowe!

8 najostrzejszych przypraw świata

2 / 2

#4 Papryka Trinidad Scorpion Butch T – wartość SHU 1 463 700 SHU
Nazwa tej papryki nawiązuje do jej wyglądu, przypominającego odwłok skorpiona oraz do Butcha Taylora, właściciela wytwórni sosów chili, któremu udało się uzyskać tę odmianę. Po raz pierwszy wyhodowana została na wyspie Trynidad.
papryka-trinidad-scorpion-butch-t

#3 Papryka Trinidad Moruga Scorpion – wartość SHU do 2 000 000
Odmiana tej papryki występuje naturalnie w dystrykcie Moruga w Trynidad i Tobago stąd też jej nazwa. Podczas zbiorów specjalistka od prac badawczych Danise Coon i dwóch studentów, którzy jej pomagali, mieli na sobie po cztery pary rękawiczek lateksowych. Danise powiedziała potem: „Kapsaicyna nadal przenikała przez lateks i była wchłaniana przez skórę dłoni. Coś takiego nigdy wcześniej mi się nie zdarzyło.”
papryka-trinidad-moruga-scorpion

Oto próba zjedzenia tej papryki z 2012 roku.#2 Papryka Carolina Reaper – wartość SHU do 2 200 000 SHU
Carolina Reaper została uznana za najostrzejszą paprykę świata w Księdze rekordów Guinnessa. Jest to krzyżówka papryk Naga Jolokia i Red Savina. Stworzona została przez Eda Currie, właściciela firmy PuckerButt Pepper Company z USA.
papryka-carolina-reaper

#1 Sos 16 Million Reserve – wartość SHU 16 000 000
Sos Blair’s 16 Million Reserve został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w 2007 jako najostrzejszy produkt na świecie. W żadnym razie nie wolno go spożywać, gdyż grozi to śmiercią. Został stworzony jako obiekt eksperymentalny (który nie powinien być nawet otwierany) i kolekcjonerski. Przed zakupem wymagane jest podpisanie specjalnego oświadczenia o braku jakichkolwiek roszczeń względem producenta od momentu nabycia produktu!
sos-16-million-reserve


za wikipedia, pizzaportal.pl, odkrywcysmakow.pl

2 komentarze

Skomentuj