6 słynnych atrakcji turystycznych widzianych z lotu ptaka
Nowe!

6 słynnych atrakcji turystycznych widzianych z lotu ptaka

Wszyscy znamy „z widzenia” najbardziej charakterystyczne atrakcje turystyczne świata, ale niewielu widziało je z góry. Jak się okazuje z lotu ptaka wyglądają zupełnie inaczej. Firma ubezpieczeniowa Budget Direct udostępniła zdjęcia słynnych budowli właśnie z tej niecodziennej perspektywy. Pora zatem przekonać się, jak wyglądają: Statua Wolności, Wieża Eiffla, Opera w Sydney, rzymskie Koloseum, Świątynia Szwedagon i Wieżowiec 30 St Mary Axe, gdy popatrzymy na nie z góry.

Statua Wolności

Patrząc na symbol Nowego Jorku z góry świetnie widać podstawę, która ma kształt 11-ramiennej gwiazdy. Z innej perspektywy nie jest ona aż tak widoczna.

Statua Wolności z lotu ptaka

Statua Wolności / fot. Budget DirectWieża Eiffla

Patrząc z góry wydaje się, że cztery żelazne „nogi” Wieży Eiffla tworzą gigantyczny X. Niektórzy twierdzą, że gdyby kosmici chcieli zaatakować ziemię i potrzebowali wielkiego krzyżyka, który oznaczałby cel, to Wieża Eiffla byłaby idealna 🙂

Wieża Eiffla z lotu ptaka

Wieża Eiffla / fot. Budget DirectOpera w Sydney

Opera w Sydney słynie z pięknego dachu wykonanego z białych płytek, które odbijają światło słoneczne.Charakterystyczny dach to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy gdy patrzymy na budynek z góry.

Opera w Sydney z lotu ptaka

Opera w Sydney / fot. Budget DirectKoloseum

Z Sydney przenosimy się do Rzymu, gdzie znajduje się jeden z siedmiu nowych cudów świata. Z lotu ptaka doskonale widać wiele poziomów 2000-letniego wnętrza Koloseum.

Koloseum z lotu ptaka

Koloseum / fot. Budget DirectŚwiątynia Szwedagon

Pora na najbardziej orientalną budowlę w tym zestawieniu. Szwedagon to buddyjska świątynia w Rangunie (Mjanma, dawnie Birma), która według wierzeń powstała już 2500 lat temu. Przechowuje się tu Sandaw (czyli włosy z głowy) Buddy Gotamy.

Szwedagon z lotu ptaka

Szwedagon / fot. Budget DirectWieżowiec 30 St Mary Axe

Spośród sześciu budynków sfotografowanych z góry, to właśnie londyński wieżowiec jest najmłodszy. Ukończony w 2004 roku budynek, który projektował legendarny architekt Norman Forest (na jego koncie są m.in Port Lotniczy w Pekinie, wiadukt Millau oraz londyński ratusz), podbił serca londyńczyków oryginalnym kształtem, ekologicznymi rozwiązaniami i piękną bryłą. 180-cio metrowy kolos przez Anglików nazywany jest Gherkin, czyli korniszon 🙂

Wieżowiec 30 St Mary Axe z lotu ptaka

Londyński korniszon, czyli 30 St Mary Axe / fot. Budget DirectZobacz też:

Ciekawostki o rzymskim Koloseum
Ciekawostki o wieży Eiffla
Statua Wolności ciekawostki
19 ciekawostek o londyńskim Big Benie
Krzywa Wieża w Pizie ciekawostki


źródło: budgetdirect.com.au

Skomentuj