CLR CFF - pierwsza na świecie niskokaloryczna, bezbarwna kawa - Zalajkowane.pl
Nowe!

CLR CFF – pierwsza na świecie niskokaloryczna, bezbarwna kawa

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Według badań kawę spożywa 9 na 10 dorosłych Polaków, a statystyczny Kowalski wypija rocznie 95 litrów, co sprawia że pod względem spożycia kawy znajdujemy się na 11 miejscu na świecie (najwięcej kawy wypijają mieszkańcy Brazylii, Stanów Zjednoczonych, oraz Niemiec). Już wkrótce „małą czarną” zastąpić może jednak „mała przezroczysta”.

Z jeden strony kawa pobudza, inni z kolei piją ją dla smaku. Istnieją jednak niepożądane efekty picia kawy, jak chociażby osad na zębach. Słowaccy wynalazcy David i Adam Nagy wpadli zatem na pomysł, by stworzyć kawę wolną od wad i tak powstała CLR CFF (Clear Coffe) – pierwsza na świecie niskokaloryczna, bezbarwna kawa.

Clear Coffe

Clear Coffe – bezbarwna „kawa” – fot: Instagram

Clear Coffe

Clear Coffe – bezbarwna „kawa” – fot: InstagramAle czy to jeszcze kawa?

CLR CFF powstała na bazie wysokogatunkowych ziaren Arabiki i wody, nie posiada konserwantów, sztucznych barwników, dodatków smakowych oraz cukru. Jak twierdzą pomysłodawcy operacja pozbawiania kawy koloru zajęła im trzy miesiące, ale przepis na bezbarwną kawę jest pilnie strzeżoną tajemnicą. Słowaccy kawosze (David i Adam uwielbiają kawę) próbowali zebrać 35 000 euro w serwisie crowdfundingowym Indiegogo – zebrali jednak… 466€. Po nieudanej próbie zdobycia środków na swój produkt wynalazcy nie poddali się – znaleźli inny sposób finansowania i dokończyli projekt.

Dziennikarze, którzy mieli okazję spróbować bezbarwnej kawy opisali ją jedynie jako „pijalną” i podkreślili, że … ten napój to raczej woda z posmakiem kawy. Jak się okazuje znalazło się wielu chętnych pomimo niezbyt przychylnych recenzji i dość wysokich cen. Dwie butelki o pojemności 200 ml kosztują 8 euro, a pięciopak to koszt rzędu 18 euro. Co ciekawe jest tylu chętnych, że na zamówienie trzeba czekać ponad miesiąc! Zmartwimy jednak wszystkich tych, którzy już zastanawiali się gdzie kupić CLR CFF – produkt obecnie dostępny jest tylko w Anglii i na Słowacji.

My natomiast polecamy 17 ciekawostek o kawie

Skomentuj