24K - oto najdroższa pizza świata!
Nowe!

24K – najdroższa pizza świata

Nowojorska restauracja „Industry Kitchen” znajdująca się tuż obok słynnej ulicy Wall Street oferuje prawdopodobnie najdroższą pizzę na świecie.

Nowoczesny lokal usytuowany na rogu South Street i Maiden Laine przykuwa uwagę ludzi przechadzających się wzdłuż wybrzeża East River, ale wbrew pozorom nie odstrasza cenami. Jak na amerykańskie warunki są one całkiem przystępne, a większość dań oferowanych przez „Industry Kitchen” kosztuje w okolicach 15-25$.

Z menu wyróżnia się pizza o nazwie „24K” przy której widnieje cena $2000 oraz adnotacja, że tą pizzę należy zamówić na 48 godzin przed przybyciem do lokalu.

najdroższa pizza świata

Menu restauracji i prawdopodobnie najdroższa pizza świata. (fot: industry-kitchen.com)
Co zatem sprawia, że pizza „24K” jest najdroższa na świecie? Składniki tej pizzy to Kawior typu Ossetra, Trufle, angielski ser pleśniowy Stilton, oraz foie gras (pasztet strasburski z wątróbek kaczych i gęsich, który sam w sobie jest jednym z najdroższych dań kuchni francuskiej). To jednak nie wszystko – całość posypana jest jadalnymi płatkami 24-karatowego złota, które importowane są z Ekwadoru.
najdroższa pizza na świecie

24K – najdroższa pizza na świecie (fot: industry-kitchen.com)
Właściciel lokalu Braulio Bunay w jednym z wywiadów przyznał, że pizza jest propozycją dla bogaczy z Wall Street – „to coś, co z pewnością posmakuje rozrzutnym ludziom mającym ochotę na specjalny posiłek”. W innym wywiadzie dodał „ta pizza jest uosobieniem dekadencji. To idealny posiłek, gdy masz ochotę na coś wystawnego”.

A tak w całości prezentuje się najdroższa pizza świata za ponad 8 tysięcy złotych.

najdroższa pizza na świecie

24K – najdroższa pizza na świecie (fot: industry-kitchen.com)Zobacz też: jak smakuje najdroższa czekolada na świecie?

najdroższa czekolada na świecie

Skomentuj