20 cytatów o czekoladzie - Zalajkowane.pl
Nowe!

20 cytatów o czekoladzie

czekolada

Czekolada jest nie tylko wspaniałym przysmakiem. Okazuje się, że poza walorami smakowymi, można przypisać jej wiele innych zalet. Poza tym, że w odpowiednich ilościach, dobrze działa na nasze zdrowie i poprawia humor, podnosząc poziom hormonów szczęścia – endorfin, może także inspirować! Potwierdza to ilość książek, filmów i kultowych tekstów, w których czekolada gra główną rolę. „Czekolada”, „Charlie i fabryka czekolady”, „Klub miłośniczek czekolady” – z pewnością dobrze znasz te tytuły! W tym tekście znajdziesz aż dwadzieścia przykładów na to, że czekolada to po prostu kultowy przysmak! Oto najsłodsze, najciekawsze cytaty o czekoladzie.
 
W życiu pada wiele pytań, na które czekolada przynosi odpowiedź” – Nigella Lawson

Nie wierzcie, że czekolada jest substytutem miłości. Miłość to substytut czekolady” – Miranda Ingram

 

Życie jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, co ci się trafi” – Winston Groom „Forrest Gump”

 

Nie wiem, jak Wy, ale ja uwielbiam jesień. Za grzane wino, gorącą czekoladę, pachnący cynamonem dom. Za ciepłe koce i zaparowane okna. Za mgłę, która wita mnie rano. Za świeczki, rozpalane nocą” – Johann Wolfgang von Goethe „Cierpienia młodego Wertera”

 

Istnieje tylko jedna rzecz, którą można uznać za lepszą niż czekolada, i jest to połączenie alkoholu z czekoladą” – Carole Matthews „Klub Miłośniczek Czekolady”

 

Zakochiwanie się jest jak zjedzenie naraz pudełka czekoladek – na początku wydaje się, że to dobry pomysł…” – Jill Shalvis „Szczęściara”

 

Z chemicznego punktu widzenia czekolada to najbardziej perfekcyjny pokarm na świecie” – Michael Levine

 

Miłość jest wszystkim czego potrzebujesz. Odrobina czekolady od czasu do czasu na pewno jednak nie zaszkodzi” – Jill Shalvis „Szczęściara”

 

Dziewięć na dziesięć osób lubi czekoladę. Dziesiąta osoba zawsze kłamie” – John Q. Tullius

 

Siłą jest zdolność połamania czekolady na cztery kawałki gołymi rękoma, a następnie zjedzenie tylko jednego z nich” – Judith Viorst

 

Zapomnijcie o brylantach. Na pewno odkryjecie, że to czekolada jest najlepszym przyjacielem dziewczyny” – Carole Matthews „Klub Miłośniczek Czekolady”

 

Biochemia dowodzi, że nie ma różnicy pomiędzy miłością a dużą tabliczką czekolady” – „Adwokat diabła”

 

Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło. Jak narazie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto. Od razu czuję się lepiej” – Dave Barry

 

Badania wskazują, że czternastu z każdych dziesięciu ludzi lubi czekoladę” – Sandra Boynton

 

Wpisz ‚zjeść czekoladę’ na samej górze swojej listy rzeczy do zrobienia. Tym sposobem zapewnisz, że chociaż jeden punkt będzie z głowy” – Internet

 

Orzeszki zajmują tylko miejsce, gdzie powinna być czekolada” – Internet

 

Pozostawiłam więc moją cudowną, inteligentną rodzinę, zanurzyłam się w ciepłej kąpieli i zaczęłam rozważać samobójstwo przez utopienie. Potem jednak przypomniałam sobie o resztkach ciasta czekoladowego w lodówce i wynurzyłam się, nabierając powietrza w płuca. Dla niektórych rzeczy warto żyć” – Cecelia Ahern „Na końcu tęczy”

 

Nie ma nic lepszego niż przyjaciel, oprócz przyjaciela z czekoladą” – Linda Grayson

 

Ocalmy Ziemię! To jedyna planeta, na której jest czekolada” – Internet

 

Zrównoważona dieta – z czekoladą w obu dłoniach” – Internet

 
Czekolada pojawia się w tytułach filmów, książek, piosenek, a także w wypowiedziach bohaterów fikcyjnych oraz znanych osób. Nie ma się co dziwić – wszyscy kochają czekoladę! W końcu, jak mówi Michael Levine, z chemicznego punktu widzenia czekolada to najbardziej perfekcyjny pokarm na świecie! Na pewno przyznasz jej rację!

Ada, autorka bloga CzekoAda.pl

Wpis, który właśnie przeczytałeś, bierze udział w naszym konkursie. Dołącz do zabawy!

Konkurs zalajkowane.pl

Skomentuj