Projekt "Ja i moje jajo"
Nowe!

Projekt „Ja i moje jajo”

Znany belgijski fotograf zwierząt Eric Isselee zaprezentował szereg nowych pracy o wspólnej nazwie „Ja i moje jajo”. Na jego zdjęciach pokazane są rozmaite pisklęta, które wykluły się ze swoich jaj dopiero kilka godzin temu. Tuż obok znajdują się skorupki.

kondor krolewski

Kondor Królewski

W ciągu całego roku, Eric podróżował do zoo Mulhouse i Beauval we Francji, gdzie pokazano mu różnorodne ptaki. Pewnego dnia fotograf wykonał zdjęcie sokoła Phalcoboenus, kiedy pracownik pokazał mu gniazdo z jajami, w którym pisklę wykluło się dopiero 12 godzin temu.

”I w tym momencie mnie olśniło” – opowiadał Eric. „Jest wiele rzeczy w ptakach, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Na przykład, byłem zaskoczony, że pisklę jest dużo większe od swojej skorupki, choć minęło bardzo mało czasu. Wiemy, na przykład, jak wyglądają kurcze jaja. A jak wyglądają jaja pelikana lub papugi? Oprócz tego, wielu ludzi nie wie, jako wygląda nowo narodzone pisklę tego czy innego gatunku ptaków. Przykładowo, pisklę flaminga bardziej przypomina pingwina. Mam nadzieję, moja praca będzie interesująca i poznawcza dla innych”.

Eric mówi, że zachowywał się bardzo ostrożnie, żeby pisklęta nie poniosły szkody i w konsekwencji wróciły do swoich matek, które musiały je ponownie zaakceptować.

Pingwin PrzylądowySęp płowy

Sęp płowySokół PhalcoboenusStruś NanduTauraco

Skomentuj