Cassandra Calin - życie ukryte w komiksach
Nowe!

Życie ukryte w komiksach

Gdy ma się 21 lat życie nie jest czarno-białe, chyba, że przedstawisz je używając długopisu i szkicownika. Takiej metody używa Cassandra Calin, która na co dzień boryka się z burzą kręconych włosów i innymi problemami typowymi dla dziewczyn w jej wieku. Cassandra Calin to pochodząca z Rumunii kanadyjska artystka. Jest autorką komiksów, ilustratorką i grafikiem komputerowym. Jej konto na instagramie śledzi ponad 423 000 obserwatorów, na fejsbuku ponad 730 000 osób. Jednakże jej twórczość wybiega dalej poza media społecznościowe. Dla Cassandry rysowanie to sposób na życie i metoda wyrażania siebie. Każdy komiks to duża dawka humoru, ironii, autentyzmu, realizmu, są one „wyjęte z życia”. Zupełnie odwrotnie niż zazwyczaj, gdyż często komiks związany jest z idealizowaniem bohaterów i wyolbrzymianiem ich zalet.

cassandra komiks

Cassandra tłumaczy, że „Moje komiksy są autobiograficzne. Bohaterowie, którzy w nich występują są prawdziwymi osobami. A moja komiksowa postać to prawdziwa „ja”; ekspresywna, sarkastyczna, nudna, zrzędliwa.”

cassandra

Oglądając jej rysunki można zwrócić uwagę, jak bardzo dokładne są jej obrazki. Jednakże nie było tak zawsze, jak tłumaczy: „Nie zawsze obrazki, które rysowałam były tak szczegółowe. Kiedyś rysowałam komiksy w których bohaterowie wyglądali identycznie, jedyne co było charakterystyczne to fabuła komiksu. Zawsze jednak podobał mi się styl rysowania włosów w sposób bardziej dokładny, ale nie byłam pewna jak się to uda w bardziej komiksowym stylu.” Więc stworzyła serię obrazków pt. „Włosy. Oczekiwania kontra rzeczywistość”, który stał się wręcz kultowy w internecie. Jak się więc okazało, był to strzał w dziesiątkę.

Cassandra Hair

Cassandra włosy

Cassandra komiks włosy

Oczywiście temat włosów to nie jedyny, który Cassandra porusza w swoich komiksach. Dotyczą one życia współczesnych 21-latków, ich codzienności. Autorka jest w nich bardzo szczera, bezpośrednia, choć czasem z nutką dramaturgii, co również musi przyciągać jej fanów.

komiksy Cassandry

Cassandra zapytana o swoją twórczość odpowiada: „Moja sztuka to sposób wyrażania siebie. Tego jak się czuję, jaki mam sposób widzenia świata, tego kim jestem. Niektórzy ludzie piszą, inni wyrażają na głos swoją opinię a ja tworzę sztukę. To pasja i duża część mojego życia. Zawsze chciałam stworzyć serię komiksów, to mój największy cel. Ale z pewnością mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa w tym miejscu, w którym jestem. Robię to co kocham a to już wystarczająco duże osiągnięcie.”

Skomentuj