Nowa książka Olgi Tokarczuk z gatunku science fiction? - Zalajkowane.pl
Nowe!

Nowa książka Olgi Tokarczuk z gatunku science fiction?

Noblistka Olga Tokarczuk zdradziła na spotkaniu z czytelnikami, że pracuje nad nową książką. „Jeden z hoteli zaproponował mi miesięczny pobyt na napisanie książki, już wiele lat temu, ale nie miałam nigdy okazji, żeby skorzystać z tego zaproszenia”. Autorka miała pojechać tam sama, a my wszyscy czekamy na jej nowe dzieło.

Do tajemniczego hotelu, być może gdzieś na terenie Dolnego Śląska, pojechała bez rodziny, by w spokoju oddać się pracy. Jak zapowiedziała przed zniknięciem, noszony w głowie już od dawna pomysł na najnowszą książkę będzie zaskoczeniem dla wszystkich. Pisarka powiedziała o swoich planach na jednym z ostatnich – przed odizolowaniem się od noblowskiej wrzawy – spotkaniu z czytelnikami w warszawskiej Agorze.

olga tokarczuk

O. Tokarczuk, J. Croft, Lisa Appignanesi, przew. Międzynarodowej Nagrody Man Booker (2018) // fot. Annemarie.croftPraca własna, CC BY-SA 4.0, Link
Najnowsza książka Tokarczuk, zbiór świetnych „Opowiadań bizarnych”, nie tylko zaskoczyła czytelników, była jedną z najlepszych w jej dorobku, ale też wyraźnie wskazuje na zainteresowanie pisarki gatunkiem science fiction. Ostatnie wypowiedzi Tokarczuk potwierdzają chęć kontynuowania tej przygody i dalszego eksperymentowania z fantastyką naukową.

Niektóre portale wydawnicze spekulują, że nowa książka Olgi Tokarczuk mogłaby ukazać się nawet jesienią tego roku. Czekamy!


źródło: spotkanie z czytelnikami oraz TheNewYorker

Skomentuj