Twin Peaks 3: Wszystko co musisz wiedzieć przed obejrzeniem nowej serii
Nowe!

„Twin Peaks” sezon 3: Wszystko, co musisz wiedzieć przed obejrzeniem najnowszej części legendarnego serialu

1 / 2

W tym roku David Lynch planuje przedstawić widzom, kolejny sezon niezapomnianego, a wręcz legendarnego serialu z lat 90. – „Miasteczko Twin Peaks”. Na razie twórcy nie zdradzają, zbyt wielu szczegółów dotyczących najnowszej serii, więc ciężko powiedzieć cokolwiek na temat fabuły i planu zdjęciowego. Do mediów przebijają się jedynie pojedyncze zdjęcia i okładki magazynów z postaciami aktorów, których widzowie doskonale kojarzą z poprzednich części, choć są oni o 25 lat starsi. Prawdopodobnie dzieło będzie dalej utrzymane w charakterystycznym dla Lyncha, surrealistycznym klimacie dreszczowca, którego wielowątkowa fabuła to pomieszanie rzeczywistości z fantastyką. Biorąc pod uwagę nieprzewidywalność reżysera, nie wiadomo jak potoczą się dalsze losy bohaterów, ale jedno jest pewne – fani serii, oczekują prawdziwego arcydzieła, które dorówna poziomem poprzednim częściom. Sprawdźcie, co jeszcze warto wiedzieć przed rozpoczęciem nowego sezonu, przygód agenta Coopera i spółki.

Twin Peaks aktorzy

Od lewej: Sheryl Lee, Kyle MacLachlan, James Marshall, Wendy Robie, Everett McGill, Peggy Lipton, Sherilyn Fenn, Dana Ashbrook, Madchen Amick. Foto. Marc Hom

miasteczko twin peaks 2017

„Ogniu krocz ze mną”

Uwaga spoiler poprzednich sezonów, jeśli nie chcesz znać fabuły i zakończenia to omiń ten akapit!

W fabule poprzednich serii serialu, przewija się mnóstwo wątków, które często mieszają się z mistycznymi siłami przyrody i energią pochodzącą z kosmosu. Głównym motywem są zabójstwa w miasteczku, ale „Twin Peaks” to także opowieść o złych mocach, skomplikowanych relacjach międzyludzkich, etyce, okultyzmie i wielu innych kwestiach. Duża część scen w serialu, jest utrzymana w konwencji groteskowości i żartu, ale fabuła potrafi także zaskoczyć, niejednokrotnie zmuszając widza do głębszych przemyśleń. Poprzedni sezon skończył się w momencie, gdy agent Dale Cooper powrócił z pomieszczenia w równoległej rzeczywistości, skąd wydostał swoją ukochaną. Niestety ciało funkcjonariusza opanował demon Bob, będący ucieleśnieniem zła, które wcześniej zmuszało innych ludzi do popełniania zbrodni. Zakończenie jest bardzo intrygujące i daje niesamowite możliwości do dalszego rozwoju akcji, a to dodatkowo wzbudza ciekawość, co do fabuły kolejnej części. Czy prawy, niezłomny i dobroduszny agent Cooper zostanie mordercą? Oprócz tej zagadki, serial pozostawił jeszcze setki innych pytań, dotyczących poszczególnych bohaterów. Ciekawe również, jak Lynch poradzi sobie z brakiem, niektórych aktorów.

Twin Peaks tablica

Placek wiśniowy i okładki Entertainment Weekly

Według zapewnień reżysera, nie dowiemy się niczego o fabule, aż do premiery pierwszego odcinka. Jednak producenci przygotowali już pierwsze niespodzianki, dla czekających w niepewności widzów. W kilku stanach USA, pojawiły się tajemnicze billboardy z ciastem wiśniowym, które bohaterowie spożywali razem z kawą, w restauracji prowadzonej przez Normę Jennings. Trzeba przyznać, że reklama robi wrażenie i wywołała spore zaciekawienie, wśród mieszkańców Seattle, Missouli i Philadelphii. Premiera serialu zaplanowana jest na 21 maja, więc zostało jeszcze trochę czasu i prawdopodobnie to nie ostatni prezent od twórców serii. Przed billboardami, światło dzienne ujrzała sesja zdjęciowa z odtwórcami głównych ról i reżyserem. Mimo upływu lat, większość obsady można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Oprócz „starej” ekipy, w zbliżającej się wielkimi krokami produkcji, wystąpi także ponad 200 nowych aktorów. Wygląda na to, że w nowy sezon będzie charakteryzował się dynamicznym rozwojem dotychczas poruszanych wątków i dodaniem do fabuły kolejnych historii. Jednak nieprzewidywalność twórców sugeruje, że niczego nie można być pewnym.

Twin Peaks reklama

Foto. twitter.com

Twin Peaks okladka

Foto. welcometotwinpeaks.com

Polka w plejadzie gwiazd nowego sezonu

Od jakiegoś czasu przewija się także polski akcent w „Twin Peaks”. W obsadzie nowego sezonu, znalazła się polska aktorka i modelka – Karolina Wydra. Nie wiadomo, jak znacząca tym razem będzie jej rola, ale jest ona już dobrze znana, fanom amerykańskich seriali. Polka wystąpiła wcześniej w dwóch sezonach „Dr House” i „Czystej krewi”. Gra w kontynuacji kultowej serii, oznacza wejście do kanonu popkultury, dlatego nadchodzący sezon to także prawdziwie gwiazdorska obsada. Na liście sław, które już niedługo zobaczymy na ekranie m.in.: Naomi Watts, David Duchovny, Amanda Seyfried, Monica Bellucci, Michel Cera, Kim Belushi, Laura Dern, Trent Reznor, Richard Chamberlin. W serialu nie grały jedynie gwiazdy, ponieważ złego demona Boba, zagrał Frank Silva, który pracował na planie, jako obsługa techniczna. Lynch go zauważył i postanowił powierzyć tę rolę.

karoilna wydra dr house

Karolina Wydra w serialu „Dr House”. Foto. onet.pl

Bob Twin Peaks

Frank Silva, jako Bob w „Twin Peaks”

Genialna ścieżka dźwiękowa

Każdy kto oglądał serial kojarzy melodie, która rozbrzmiewała przed rozpoczęciem odcinków. Nic nie wiadomo odnośnie zmiany oprawy muzycznej w kolejnej części. Kultowy soundtrack jest wspólnym dziełem Angela Badalamentiego i Dawida Lycha, których utwory znalazły się także w filmie. Wydano również kilka płyt ze ścieżką dźwiękową. Trzeba przyznać, że „Twin Peaks” bez fenomenalnej oprawy muzycznej, nie byłby tak wciągające. Melodia uzupełnia wszystkie elementy budujące poczucie napięcia i grozy, chodź dźwięki w czołówce są raczej spokojne…

Skomentuj