Twin Peaks 3: Wszystko co musisz wiedzieć przed obejrzeniem nowej serii
Nowe!

„Twin Peaks” sezon 3: Wszystko, co musisz wiedzieć przed obejrzeniem najnowszej części legendarnego serialu

2 / 2

David Duchovny jako transwestyta

W „Twin Peaks” jest wiele dziwnych ról, które odgrywają bohaterowie lokalnej społeczności i przyjezdni. Kobieta z pieńkiem, major mający kontakty z istotami pozaziemskimi, ekscentryczny psychiatra i mnóstwo innych postaci, a wszystkie są nietuzinkowe i wzbudzają ciekawość. Najnowsze zdjęcia z 3 sezonu, wskazują na rozwój wypadków, wokół występującej wcześnie epizodycznie agentki Denise Bryson, czyli transwestyty pomagającemu Cooperowi, rozwiązać tajemnice morderstw w miasteczku. W tę rolę wcielił się we wszystkich częściach David Duchovny – dobrze znany agent Mulder z serialu „Archiwum X”. Pojawiły się także plotki, że w nowym sezonie poznamy prawdę o tym, co działo się z Laura Palmer kilka dni, przed jej morderstwem.

Twin Peaks David Duchovny

Ciekawostki z poprzednich sezonów

Ze względu na nietuzinkową obsadę i reżysera, na planie serialu zawsze działo się dużo. Prawdopodobnie inaczej potoczyłby się historia relacji Audrey Horne i Dalea Coopera, gdyby nie poglądy grającego agenta FBI – Kyle MacLachlan, który odmówił kontynuowania tego wątku, ponieważ uważał to za niestosowne. Prawdopodobnie nakręcono też sceny, w których pojawiała się matka Jamese Hurleye, jednak zabrakło ich na ekranie.

Miasteczko, w którym kręcono serial to naprawdę North Bend (Waszyngton, USA) część scen nagrano także Los Angeles.

Zygzakowata podłoga w czarnej chacie, pojawiła się już w innej produkcji Davida Lyncha. Był to amerykański film z 1977 roku, pod tytułem „Głowa do wycierania” (ang. „Eraserhead”).

Nawiązującą do „Twin Peaks” książkę napisała córka reżysera – Jennifer. „Sekretny dziennik Laury Palmer” to opowieść, o 5 ostatnich latach życia tej postaci. Był pomysł zekranizowania dzieła, ale nie zgodził się na to reżyser.

Madeleine Ferguson to postać wymyślona przez Lyncha, specjalnie dla aktorki Sherryl Lee. Bohaterka była siostrzenicą Laury.

czarna chata twin peaks

Foto. ABC i Columbia Pictures

 

Jeden z wielu gifów z serialu. Widoczna Madeleine Ferguson

 

The Great Northern Hotel i mistyczna przyroda „Twin Peaks”

Tajemniczy obiekt istnieje w rzeczywistości pod nazwą Salish Lodge & Spa, a mając trochę wolnej gotówki, można wynająć tam pokój i poczuć się jak agent Cooper, rozwiązujący tajemnicę śmierci Laury Palmer. Nie wiadomo czy na ekranie znowu zobaczymy The Great Northern Hotel, będący własnością lokalnego bogacza – Bena Horne’a. Według scenariusza hotel znajdował się nad wodospadem, niedaleko umiejscowiony był tartak, a dookoła rosły tajemnicze lasy, w których dochodziło do niesamowitych zjawisk. O nadprzyrodzonych mocach, zamieszkujących wśród drzew są przekonani wszyscy mieszkańcy filmowego miasteczka. Wynajmując pokój za około 200 dolarów, w pensjonacie nad wodospadem, można sprawdzić to osobiście.

the great northern hotel

Kiedy premiera w Polsce?

Nie jest wiadomo kto i kiedy pokaże serial w Polsce. Na razie znana jest tylko data amerykańskiej premiery. Pierwszy odcinek w USA, pokaże stacja „Showtime” 21 maja 2017 roku. Seria będzie liczyć łącznie 18 epizodów i prawdopodobnie całkowicie zamknie niewyjaśnione historie. Lynch przyznał w jednym z wywiadów, że nie planuje kontynuacji serii i kolejnych sezonów. Wszystko wskazuje na to, że powrót „Twin Peaks” będzie sukcesem kasowym, a wartość dzieła w innych aspektach, będzie można ocenić dopiero po obejrzeniu. Pierwsze doniesienia zwiastują doskonałe widowisko.

Twin Peaks plan filmowy

Skomentuj