Super sexy Pierwsza pomoc - wersja dla dorosłych - CPR
Nowe!

Super sexy CPR – Pierwsza pomoc – wersja dla dorosłych

Ile razy zdarzyło Wam się obojętnie przechodzić obok osoby leżącej na chodniku? W większości są to osoby z tzw. grupy żulerskiej 🙂 Czasami jednak zdarzy się, że jest to osoba w potrzebie. Jako obywatele RP i UE mamy obowiązek udzielać pomocy osobom w potrzebie. Nie robimy tego, bo się BOIMY… niepotrzebnie. Nie każdy ma możliwość przechodzenia szkoleń z zakresu pierwszej pomocy (myślę, że każdy powinien), dlatego zdecydowaliśmy, że przedstawimy Wam serię filmików o tej tematyce. Wiadomo, że materiały muszą być na tyle ciekawe, aby przyciągnąć waszą uwagę 🙂 Zapraszamy zatem do pierwszego odcinka czyli CPR.

 

cpr sexy

 

Jak? Po co? Dlaczego? Czy dam sobie z tym radę? W momencie kiedy widzimy sytuacje krytyczne zaczynamy zadawać sobie właśnie tego typu pytania. Odpowiedź jest tylko jedna – robiąc cokolwiek np. dzwoniąc po 112, podchodząc i reagując itd. zaczynasz pomagać. Musisz wyłącznie pamiętać o kilku krokach. W sytuacji zatrzymania akcji serca powinieneś:

1. Check for danger – zobacz czy teren jest bezpieczny
2. Sprawdź czy osoba jest przytomna
3.  Jeśli osoba jest nieprzytomna i nie oddycha wezwij pomoc : 112 lub innych przechodniów
4. Look, listen, feel – patrz, słuchaj, czuj – szukamy oddechu i ruchów klatki piersiowej…
5. Otwórz drogi oddechowe – udrożnij je zgodnie z tym jak pokazuje filmik
6. I teraz 2 krótkie wdechy ( jeśli nie znasz osoby możesz pominąć ten krok)
7. 100 uciśnięć klatki piersiowej na minutę… Jest to bardzo ciężkie zadanie, dlatego pamiętaj, aby zblokować ręce w łokciach i naciskaj klatkę używając swojej masy ciała, a nie samymi rękoma…

Kontynuujemy z CPR do momentu aż:
– jesteśmy wyczerpani, bez sił!
– zmieni nas ktoś (medycy)
– osoba odzyska oddech – przytomność
 

Pamiętajcie, że robiąc cokolwiek z tych czynności POMAGAMY!!! Nie bądźcie obojętni, bo ten ktoś na ulicy to możesz być Ty! Obejrzyjcie to nietypowe video 🙂 Dla dorosłych!

 

 

Skomentuj