Najpotworniejsze atrakcje turystyczne - Zalajkowane.pl - ciekawostki, newsy, video i wiele więcej!
Nowe!

Najpotworniejsze atrakcje turystyczne

1 / 2

W twoim życiu brakuje brakuje wrażeń? Szukasz dreszczyku emocji? Czytaj Dalej! Oto lista najbardziej dziwnych, tajemniczych i wręcz upiornych miejsc, które warto odwiedzić!

10. Wyspa Lalek (stolica Meksyku)

Legenda głosi, że w tej okolicy zatonęła dziewczynka, a dozorca mieszkający na wyspie odnalazł lalkę w pobliżu miejsca tragedii. Założył, że dusza dziewczynki przeniosła się do zabawki, więc powiesił ją na okolicznym drzewie. Zaczął zbierać inne porzucone lalki (znajdował je w okolicznych kanałach oraz śmietniskach) i umieszczał je na wyspie. Te, które znajdował najczęściej były oszpecone (bezgłowe, bezrękie, bezokie) i również lądowały na okolicznych drzewach. Lalki przerażały okolicznych mieszkańców, którzy sądzili, że Julian został opętany.

W 2001 roku odnaleziono ciało dozorcy.. w tym samym miejscu, w którym podobno utonęła dziewczynka. Przyczyny śmierci “dozorcy wyspy” nie zostały do końca wyjaśnione, lecz najprawdopodobniej utopił się będąc pod wpływem alkoholu. Żądni mocny wrażeń turyści przez lata odwiedzali wyspę i zostawiali tu kolejne lalki. Dziś na Isla de las Muñecas znajduje się ponad 1000 lalek, a miejsce to stało się jedną z głównych atrakcji stolicy Meksyku.

Informacja turystyczna: Możesz przenocować w chatce ojca, leżąc w łóżku obok jego córki (lalki rozmiarów dziecka). Kiedy zapadnie zmrok będziesz potrzebował całej swojej odwagi, żeby znieść towarzystwo tych wszystkich lalek z błyszczącymi oczami.

Wyspa Lalek w Meksyku

fot: https://www.flickr.com/photos/123792386@N07/17106021372

Wyspa Lalek w Meksyku

fot: dailymail.co.uk9. Katakumby Kapucynów (Palermo, Włochy)

Wewnątrz katakumb znajdują się szczotki 8,000 ludzi z XVIII i XIX w. Słynny francuski pisarz, Guy de Maupassant, napisał „Ich głowy wyglądają okropnie, usta otwarte, jakby coś mówiły a twarze wykrzywione są w niewysłowionym przerażeniu.”

Informacja turystyczna: Katakumby można zwiedzać od poniedziałku do soboty. Uważajcie tylko, żeby się tam nie zgubić – pijak zasnął raz wewnątrz i obudził się w środku nocy. Znaleziono go w okropnym stanie i zawieziono do szpitala psychiatrycznego.

Katakumby Kapucynów w Palermo

fot: http://entmood.blogspot.com/2011/05/capuchin-catacombs-of-palermo.html

Katakumby Kapucynów w Palermo

fot: https://www.flickr.com/photos/sailorman627/2419351164

Katakumby Kapucynów w Palermo

fot: https://www.flickr.com/photos/fibia/285915931258. Park Rozrywki Haw Par Villa (Singapur)

Ten park rozrywki jest zupełnym przeciwieństwem Disneylandu. Spójrzcie tylko na Dziesięć Sądów Piekielnych! Te makabryczne widoki mają nauczyć dzieci moralności. Na przykład sceny rozczłonkowania mają powstrzymać dzieci przed… ściąganiem na sprawdzianach.

Informacja turystyczna: Wstęp jest wolny i nie wszystkie rzeźby są przerażające (niektóre są całkiem urocze). Lecz generalnie bądź przygotowany – mitologia może być wstrząsająca.

Park Rozrywki Haw Par Villa

fot: https://www.flickr.com/photos/roodee/3327826807

Park Rozrywki Haw Par Villa

fot: https://www.flickr.com/photos/doctorow/413672417. Nagoro: Wioska „żywych” lalek (Japonia)

Ayano Tsukimi postanowiła zrobić lalki na wzór swoich sąsiadów. Te upiorne lalki są wszędzie: jako wędkarze nad brzegiem rzeki, uczniowie i nauczyciele w klasach, pary emerytów odpoczywające na ławkach. Ogółem wioska liczy około 350 lalek, a żywych mieszkańców jest tam zaledwie 37.

Informacja turystyczna: Jeżeli masz serdecznie dość swoich sąsiadów, którzy ciągle się kłócą i przestawiają meble, kilka dni w Nagoro brzmi jak świetny wypad. Naciesz się towarzystwem cichych, spokojnych i nieszkodliwych mieszkańców, którzy mają tylko jedną wadę – nie są do końca żywi.

Nagoro: Wioska „żywych” lalek

fot: https://www.flickr.com/photos/tigroumeow/29956021982

Nagoro: Wioska „żywych” lalek

fot: https://www.flickr.com/photos/tigroumeow/299862887416. Wiszące Trumny (Sagada, Filipiny)

Mieszkańcy nie zakopują tu trumien w ziemi, tylko wieszają je na skalnych ścianach. Żeby zakwalifikować się na taki pochówek trzeba spełnić kilka warunków. Na przykład osoba taka musi być w związku małżeńskim i posiadać wnuki. Mówi się, że im wyżej wisi trumna tym bliżej dusza zmarłego ma do nieba.

Informacja turystyczna: Jeżeli zdecydujesz się na wycieczkę w te miejsce przygotuj się na brak udogodnień. Najlepsze, na co możesz liczyć to 2-gwiazdkowy hotel, w którym prawdopodobnie nie będzie ciepłej wody. Ale nie martw się! Zawsze możesz oblać się wiadrem zimnej wody i wyschnąć w chłodnym, górskim powietrzu.

Wiszące Trumny

fot: https://www.flickr.com/photos/x0nelg/5000067607

Wiszące Trumny

fot: https://www.flickr.com/photos/rickmccharles/6548327105