Przezroczysty basen, a pod nim 150 metrów pustki - Zalajkowane.pl
Nowe!

Przezroczysty basen, a pod nim 150 metrów pustki

W centrum największego miasta w Teksasie pojawił się niedawno wieżowiec Market Square Tower. Jesienią 2016 roku jego administratorzy rozpoczęli poszukiwanie najemców. I choć formalne otwarcie budynku jeszcze nie nastąpiło, to rozpoczęła się kampania w sieciach społecznościowych, przedstawiająca budynek jako obiekt sztuki!

Wieżowiek jest charakterystyczny gównie poprzez fakt, że na jego dachu umieszczono „podniebny basen”. Został on zaprojektowany tak, że częściowo wystaje poza dach budynku, a pod nim nie ma nic, prócz pustki dziesiątek metrów ponad ziemią.

Przezroczysta część basenu wykonana jest z plexi o grubości 20 centymetrów. Dzięki temu można bezpiecznie po niej chodzić lub pływać patrząc w dół i widząc wszystko, co dzieje się poniżej. Szerokość przezroczystej części zbiornika wynosi około trzech metrów.

foto: Zdjęcia Keren Uorren, Houston Chronicle

Dla tych, którzy boją się wysokości, znajduje się w budynku jeszcze jeden basen – na tarasie czwartego piętra. Ceny mieszkań różnią się też pomiędzy nimi – wynajęcie 52-metrowego apartamentu na niskich kondygnacjach kosztuje 1805 dolarów miesięcznie, a na najwyższym piętrze lokal wielkości 278 metrów kwadratowych jest wart dziesięć razy więcej!

  

źródło: tjournal.ru

 

 

Skomentuj