Norwegia oficjalnie uznana za najszczęśliwszy kraj na świecie! - Zalajkowane.pl
Nowe!

Norwegia oficjalnie uznana za najszczęśliwszy kraj na świecie!

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, dokąd by tu wyjechać, gdzie szukać najlepszego dla siebie miejsca na ziemi, to śpieszymy poinformować, że googlowanie „jak przenieść się do Kanady” nie ma już sensu. 😉 Od teraz nowe hasło do wyszukiwarek powinno brzmieć: „jak przenieść się do Norwegii” –  świeżo upieczonego najszczęśliwszego kraju na świecie! Norwegia przesunęła się do góry o cztery szczeble, w Światowym Raporcie ONZ 2017 Happiness , który mierzy „subiektywne samopoczucie” mieszkańców poszczególnych krajów. Norwedzy pobili kraj, w którego mieszkańcy uważani byli do tej pory za za najszczęśliwszy naród – Danię.

Fiord w Reine na wyspach Lofoty, Norwegia foto: Brian D. Bumby / Getty Creative

Za Norwegią plasują się kolejno Dania, Islandia i Szwajcaria, których autorzy raportu nazywają „ścisłym, ugruntowanym gronem”. Dopełnieniem pierwszej dziesiątki są: Finlandia, Holandia, Kanada, Nowa Zelandia, Australia i Szwecja.

Co sprawia, że ​​Norwegia stała się tak wyjątkowa w tym roku? W rankingu wysoko oceniono obszary uważane jako wspierające poczucie szczęścia – opiekuńczość, wolność, hojność, uczciwość, zdrowie, dochody i dobre rządy.

źródło:  architecturaldigest.com

 

Skomentuj