Nietypowe hotele z całego świata
Nowe!

Nietypowe hotele z całego świata

Czołem zalajkowani! Jeśli planujecie właśnie przyszłoroczny urlop, to mamy dla was kilka ciekawych propozycji. Co powiecie na hotel, w którym śniadanie jada się z żyrafami? Albo hotel tuż nad wodopojem, do którego każdego dnia przychodzą dzikie zwierzęta? Zobaczcie 14 nietypowych hoteli z całego świata 🙂 Dajcie znać, który podoba Wam się najbardziej na naszym facebookowym profilu facebook.com/zalajkowanePL/posts/556788301124412

Hotel Jested, Czechy
Jested Tower – 94 metrowa wieża służąca do przesyłania sygnału telewizyjnego. Budowla znajduje się na szczycie góry Jested w pobliżu Liberca w Czechach. Nasi południowi sąsiedzi wpadli na pomysł, by w dolnych częściach wieży zbudować hotel i restaurację. Obiekt pełni funkcje punktu widokowego, gdyż można stamtąd podziwiać dużą część Czech, Polski i Niemiec.
najdziwniejsze-hotele-swiatanajdziwniejsze-hotele-swiata-a

Montana Magica w Chile.
Ten hotel na pierwszy rzut oka wygląda jak duża hobbicia chatka 🙂 W całości zbudowany z drewna i kamieni, ma dziewięć pokoi, mieści się w sercu rezerwatu Hulio Hulio. Więcej o tym hotelu pisaliśmy tutaj
najdziwniejsze-hotele-swiata-2

Lake Palace Hotel, Udaipur, Indie
Zbudowany w połowie XVIII wieku przez maharadżę pałac na jeziorze był miejscem wypoczynku rodziny królewskiej. Lekko unowocześniony zabytek pełni dziś rolę hotelu. W środku znajdują się między innymi pływające ogrody.
najdziwniejsze-hotele-swiata-3najdziwniejsze-hotele-swiata-3-a

Mecca Royal Clock Tower Hotel, Arabia Saudyjska
Kompleks znajdujący się w pobliżu największego meczetu na świecie posiada na swoim koncie kilka światowych rekordów. Jest to najwyższy hotel na świecie, najwyższy zegar wieżowy na świecie i największa na świecie tarcza zegara. W 2011 roku został drugim pod względem wysokości budynkiem na świecie, ustępując tylko Burdż Chalifa w Dubaju.
najdziwniejsze-hotele-swiata-4najdziwniejsze-hotele-swiata-4-a

Desert Lotus Hotel na pustyni Xiangshawan w Chinach
Desert Lotus Hotel powstał pośród pisaków pustyni Xiangshawan. Jego konstrukcja to kilkadziesiąt trójkątnych białych budynków, kształtem imitującym namioty. Całość ma przypominać kwiat lotosu. Hotel (poza basenem i SPA) oferuje swoim gościom autentyczne spektakle mongolskie, pustynne przejażdżki na wielbłądach, surfowanie po wydmach oraz przejażdżki busem bez dachu po pustyni.
najdziwniejsze-hotele-swiata-5najdziwniejsze-hotele-swiata-5-a

Sun Cruise Hotel, Korea Południowa
Sun Cruise Resort & Yacht, bo tak nazywa się ta atrakcja to statek-hotel znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Korei Południowej. Ważąca 30 tysięcy ton konstrukcja jest długa na 165 metrów i wysoka na 45 metrów. W środku znajduje się 211 kajut, restauracje, basen z wodą morską, boisko do siatkówki, siłownia, pole golfowe i klub nocny. Co ciekawe zainstalowane na statku głośniki wydają z siebie dźwięk rozbijających się fal….
najdziwniejsze-hotele-swiata-6najdziwniejsze-hotele-swiata-6-a

King Pacific Lodge Hotel, Kanada
Kanadyjczycy postanowili zbudować hotel… na pływającej barce. Poza obcowaniem z naturą hotel oferuje wędkowanie, spływy kajakowe i piesze wędrówki. Jedna noc w hotelu to wydatek rzędu (około) 10 000 PLN…
najdziwniejsze-hotele-swiata-7najdziwniejsze-hotele-swiata-7-a

Hotel Arbez, Francja / Szwajcaria
Hotel Arbez to jedyny hotel na świecie mieszczący się dokładnie na granicy dwóch państw. Ma jedynie 2 gwiazdki, ale po nocy na szwajcarskiej stronie trzeba „przekroczyć” granicę by zjeść śniadanie po stronie francuskiej.
najdziwniejsze-hotele-swiata-8najdziwniejsze-hotele-swiata-8-a

Sarova Salt Lick Game Lodge, Kenia
Sarova Salt Lick Game Lodge to niezwykły hotel na palach u stóp wodopoju, do którego przybywają dzikie zwierzęta. Nie ma basenów, SPA ani innych typowych dla hoteli atrakcji, ale umożliwia bliskie spotkania z dziki zwierzętami.
najdziwniejsze-hotele-swiata-9najdziwniejsze-hotele-swiata-9-a

Giraffe Manor Hotel, Kenia
Ten niezwykły hotel znajdujący się w Nairobi, jest na co dzień również domem dla.. 9 żyraf. Żyrafy przechadzają się swobodnie po ogrodzie, a od czasu do czasu zaglądają przez okna i drzwi do środka rezydencji, licząc na zabawę i wspólne śniadanie z hotelowymi gośćmi…
najdziwniejsze-hotele-swiata-10najdziwniejsze-hotele-swiata-10-a

Ocean Flower, Malediwy
Ten 5-cio gwiazdkowy hotel to tak naprawdę 185 luksusowych willi unoszących się na powierzchni wody. Turyści, którzy się tu zatrzymają poza dostępem do prywatnych basenów podziwiać mogą niesamowite laguny i rafy koralowe .
najdziwniejsze-hotele-swiata-11najdziwniejsze-hotele-swiata-11-a

Hotel de glace, Kanada
Oto hotel w większości stworzony z lodu. Śpi się tu w czapkach, swetrze i grubych skarpetach. Co ciekawe, hotel budowany jest każdego roku od nowa, gdyż po sezonie zimowym zmienia się w wielką kałużę. Do dyspozycji gości jest 36 pokoi, najdłuższa na świecie ślizgawka dla dzieci (w całości wyrzeźbiona w lodowych blokach), oraz bar lodowy, w którym nawet szklanki są z lodu!
najdziwniejsze-hotele-swiata-12najdziwniejsze-hotele-swiata-12-a

Bivacco Gervasutti, Włochy
Zlokalizowana wysoko na zboczu Mont Blanc kapsuła wygląda, jakby za chwilę miała spaść w przepaść. To właściwie nie hotel, tylko schronisko położone na wysokości 2835 metrów. W środku znajduje się jadalnia i dwa pokoje mogące pomieścić w sumie 12 osób. Żeby tu dotrzeć trzeba się nieźle nagimnastykować, a wszystkich chętnych uprzedzamy że czeka Was co najmniej kilkugodzinna wspinaczka…
najdziwniejsze-hotele-swiata-13najdziwniejsze-hotele-swiata-13-a

Marques de riscal hotel, Hiszpania
Projekt Frank Gehry przyciąga tysiące turystów z całego świata, którzy pragną hotel obejrzeć i zrobić mu zdjęcia. Ten przedziwnie wyglądający obiekt znajduje się w regionie Elciego słynącym z produkcji wina.
najdziwniejsze-hotele-swiata-14najdziwniejsze-hotele-swiata-14-a

4 komentarze

  1. Jak dla mnie Kenia i Malediwy wygrywają 🙂

Skomentuj