Nielimitowany internet domowy – od czego zależy jego prędkość? - Zalajkowane.pl
Nowe!

Nielimitowany internet domowy – od czego zależy jego prędkość?

Niektórzy jeszcze bardzo dobrze pamiętają czasy, w których na załadowanie strony internetowej czekało się długie minuty – na szczęście to już przeszłość. Wraz z błyskawicznym rozwojem technologii, znacznie poprawiła się jakość i szybkość oferowanego przez operatorów internetu domowego. Zatem – od czego zależy jego prędkość?

prędkość internetu - od czego zależy?

fot. pexels.comPrędkość internetu domowego – co na nią wpływa?

Na prędkość internetu może mieć wpływ wiele czynników. Poniżej te najważniejsze.

• Rodzaj internetu
Użytkownicy internetu mobilnego dużo częściej skarżą się na spadki prędkości pobierania i wysyłania danych niż ci, którzy dysponują internetem domowym. Internet mobilny nie jest w stanie zaoferować tak dużych prędkości jak internet domowy. Jeśli korzysta z niego kilka osób naraz, nic dziwnego, że mogą odczuwać spadki prędkości. Podobnie jest w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, które również mogą negatywnie wpływać na komfort korzystania z sieci.

• Konfiguracja sprzętu
Nawet najwyższej klasy router nie zagwarantuje korzystania z szybkiego internetu, jeśli nie zostanie wcześniej skonfigurowany. Przy pierwszym podłączeniu urządzenia zawsze warto wejść w panel administratora i ustawić odpowiednie parametry. Trzeba też pamiętać o pojawiających się aktualizacjach oprogramowania i na bieżąco je instalować. Chodzi tu zarówno o aktualizacje dotyczące samego routera, jak i przeglądarek internetowych.

• Umiejscowienie sprzętu
Nie każdy zdaje sobie sprawę, że lokalizacja routera jest kluczowa, jeśli chodzi o prędkość internetu, jaką można uzyskać. Umieszczenie urządzenia blisko podłogi, ściany, w obudowanej wnęce, czy w zamkniętej szufladzie biurka sprawi, że jakość odbieranego sygnału znacząco spadnie, a do wielu miejsc w ogóle nie będzie w stanie dotrzeć. Router najlepiej ulokować w centralnym punkcie mieszkania, na wysokości ok. 1,5 metra.

Nielimitowany internet domowy od T-Mobile

Jeśli chcesz raz na zawsze zapomnieć o problemach z internetem, skorzystaj z oferty nielimitowanego internetu domowego od T-Mobile. Do wyboru masz internet w technologii 4G/LTE lub światłowodowej. W każdej z tych opcji ceny abonamentu rozpoczynają się już od 40 zł miesięcznie (dla obecnych abonentów) lub od 60 zł miesięcznie (dla nowych klientów). Chcesz poznać szczegóły? Na stronie: https://www.t-mobile.pl/c/oferta-specjalna/internet-tmobile?domowy&tab=obecni&um=30 podaj swój adres, a wtedy na ekranie zobaczysz ofertę internetu domowego właśnie dla tej lokalizacji.


Wpis powstał przy współpracy z firmą T-Mobile.

Skomentuj