Jak samemu wykonać naszyjnik?
Nowe!

Jak samemu wykonać naszyjnik?

Naszyjnik kupiony w sklepie to zawsze trafiony pomysł na prezent. W dzisiejszych czasach coraz bardziej stawia się jednak na indywidualizm. Jego samodzielne wykonanie jest prostsze, niż się wydaje.

naszyjnik

fot. pixabay.com



Samodzielne tworzenie biżuterii — pomysł i wybór półfabrykatów

Takie hobby daje możliwość wcielenia w życie najbardziej kreatywnych pomysłów. Twórca naszyjnika może mieć w głowie pomysł na idealny prezent dla osoby obdarowywanej, ale nie móc znaleźć takiego egzemplarza w żadnym sklepie. Wystarczy kilka przedmiotów, trzymanie się instrukcji i idea może zostać wcielona w życie. Tak spersonalizowany podarunek będzie miał wartość sentymentalną. Twórca może brać pod uwagę takie czynniki jak ulubiony kolor, symbolika danych kamieni, a nawet dopasowanie kształtu do urody. Osoba wykonująca naszyjnik, szukając półfabrykatów, powinna wziąć pod uwagę sprawdzone źródła. Zdarza się, że osoba, która chciała nieco zaoszczędzić w tym zakresie, wykonała produkt, który uczula, a jego wygląd nie jest zbyt efektywny.


Naszyjnik handmade — w kilku prostych krokach

Po doborze odpowiednich elementów twórca jest już gotowy do pracy. To, w jaki sposób będzie wyglądała praca, zależy od tego, z jakich materiałów będzie wykonany naszyjnik oraz wybranego poziomu trudności. Warto zacząć od prostszych propozycji. Można rozpocząć od tworzenia biżuterii na zwykłej nici:

  • Na początku należy zawiązać dwa supełki na jednym końcu nici.
  • Następnie nawlekać poszczególne koraliki i kamienie według wymyślonej sekwencji. Najlepiej, aby kompozycja tworzyła po obu stronach lustrzane odbicie.
  • Pozostaje zakończyć pracę, zawiązując dwa końce i ucinając pozostałości nici.

Pomysły na  naszyjnik

Twórca biżuterii może wykorzystywać szereg materiałów w celu zrealizowania swojego pomysłu. Najprostszym, a zarazem subtelnym pomysłem, jest wykorzystanie pereł, ametystów i koralików. Nieco bardziej zaawansowaną techniką jest haft sutasz. Do wykonania naszyjnika można skorzystać również z filcu. Techniką wykorzystywaną przez najbardziej zaawansowanych i wytrwałych jest wire-wrapping.

Wykonywanie biżuterii handmade — przydatne tipy:

  • odpowiedni dobór kolorów: powinny być one komponowane na zasadzie kontrastów lub pozostać utrzymane w podobnej tonacji,
  • dbanie o każdy szczegół: odcinanie zbędnych pozostałości, pozbywanie się resztek kleju, zginanie wystającego drucika;
  • przykładanie wagi do jakości półfabrykatów ma prawdziwy wpływ na klasę wykonywanego produktu;
  • warto wykorzystywać różne techniki i samodzielnie zdecydować, która z nich sprawdza się najlepiej;
  • należy pamiętać, że wykonanie biżuterii wymaga sporych pokładów cierpliwości i wyrozumiałości dla siebie samego.

Skomentuj