Najdroższe buty na świecie - Zalajkowane.pl
Nowe!

Najdroższe buty na świecie

W Dubaju zaprezentowano parę butów, która uważana jest za najdroższą na świecie. Szpilki wykonane z pozłacanej, lakierowanej skóry, jedwabiu, a ponadto ozdobione 236 diamentami i 15-karatowym diamentem bez skazy kosztują 17 milionów dolarów!


Najdroższe buty świata to efekt współpracy marek Passion Jewellers i Jada Dubai. Prace nad projektem trwały dziewięć miesięcy, a prototyp butów o nazwie „Passion Diamond”, który wyprodukowano we Włoszech został zaprezentowany w obecności 50 VIPów w hotelu Burj Al Arab w Dubaju.

Najdroższe buty na świecie - szpilki zaprezentowane w Dubaju

Prototyp najdroższych butów na świecie. Fot. Jada Dubai
Najdroższe buty na świecie zostaną wykonane na zamówienie – wszytko po to, by idealnie pasowały do stopy nabywcy. Z informacji, które podała Maria Majari, współzałożycielka i dyrektor kreatywna Jada Dubai wynika, że powstanie tylko jedna, jedyna para unikalnych i piekielnie drogich butów. „Chcieliśmy stworzyć naprawdę wyjątkową rzecz, coś niebywałego, prawdziwe dzieło sztuki wykonane z rzadkich surowców” dodała Maria Majari.
Najdroższe buty na świecie - szpilki zaprezentowane w Dubaju

Prototyp najdroższych butów na świecie. Fot. Jada Dubai

Najdroższe buty na świecie - szpilki zaprezentowane w Dubaju

Prototyp najdroższych butów na świecie. Fot. Jada Dubai
Na początku 2018 roku ta sama marka również trafiła na pierwsze strony gazet. Sprzedano wówczas parę butów z „kolekcji królewskiej” za 217,8 tysięcy funtów. Ręcznie wykonane szpilki ozdobione były 54 białymi diamentami i szafirami a ich podeszwa pokryta była złotem i platyną. Specjaliści od złota z trzech krajów wspólnie tworzyli to arcydzieło przez ponad rok. W ramach kolekcji królewskiej pojawiły się również buty inspirowane księżną Dianą, Grace Kelly, Kleopatrą oraz żoną Napoleona – Józefiną.
Jedne z najdroższych szpilek na świecie z kolekcji "Royal" od Jada Dubai

Buty, które na początku 2018 sprzedano za £217800 (fot. Jada Dubai)

Szpilki inspirowane Józefiną - żoną Napoleona.

Szpilki inspirowane Józefiną – żoną Napoleona. Fot. Jada Dubai

Szpilki inspirowane osobą Grace Kelly

Szpilki inspirowane osobą Grace Kelly (fot. Jada Dubai)

Szpilki inspirowane osobą Kleopatrą od Jada Dubai

Szpilki inspirowane osobą Kleopatrą (fot. Jada Dubai)
źródło: (1)

Skomentuj