Naga papuga gwiazdą sieci społecznościowych - Zalajkowane.pl
Nowe!

Naga papuga gwiazdą sieci społecznościowych

„Rhea” jest taką samą papugą jak inne, z jednym wyjątkiem – nie ma piór. Ale pomimo tego stała się najbardziej popularnym ptakiem na świecie!

Jej nowy właściciel, Izabella Ayzenmann, dowiedziała się o ptaku od weterynarza, u którego zostawił ją jej poprzedni właściciel, który z powodu „brzydoty” nie chciał się nią zajmować. Isabella, która jest wielkim miłośnikiem wszelkich zwierząt, nie mogła przejść obok niej obojętnie.

Jak się okazało, Rheę zaatakował wirus, kiedy był jeszcze pisklakiem i z tego powodu straciła pióra, które już niestety nie odrosną. Jednak to nie przeszkadza papudze cieszyć się życiem w nowym domu i szczęśliwie przeżywać każdy dzień skacząc i śpiewając. A raczej poskrzekując, z czego sąsiedzi podobno nie są zadowoleni…

Rhea jest już zaprzyjaźniona z innym okupantem domu – psem o imieniu Nicky. 15-letni Yorkshire terrier był początkowo zazdrosny o nową miłość swojej pani, ale teraz wydaje się, że ją w pełni zaakceptował i nawet pozwala papudze siedzieć na swoich plecach.

Jedyny problem dla opiekunki papugi to jak utrzymać ciepło ptasiego golasa? Nad swoim legowiskiem ma zainstalowaną lampę grzejącą. Gospodyni wykonała także dla ptaka sweter ze swojej skarpety. Według niej, Promyk w ubranku czuje się komfortowo i cicho.

Oczywiście, Promyk jest teraz bardzo popularny w sieciach społecznościowych. Dzięki swojemu nagiemu ciałku, zwierzę zyskuje tysiące polubień na Instagramie.

Skomentuj