Mieszkanie w akademiku? W takim jak BaseCamp zdecydowanie warto! - Zalajkowane.pl
Nowe!

Mieszkanie w akademiku? W takim jak BaseCamp zdecydowanie warto!

Studia to czas, który zwykle wspomina się z łezką w oku. Mimo mnóstwa nauki, właśnie wtedy poznawało się mnóstwo znajomych, nawiązywało relacje i uczestniczyło we wspólnych imprezach. Dziś decydując się na studiowanie wymarzonego kierunku, bardzo często przyszłych studentów czeka wyjazd do innego miasta. Obce miejsce, nieznani ludzie, zupełnie inne środowisko. Do tego dokłada się stres związany z szukaniem miejsca, w którym można by zamieszkać.

Studenci mogą wybrać prywatne mieszkania – całe kawalerki tylko dla siebie lub dzieląc ich przestrzeń z innymi, nowymi znajomymi. To jednak duże zobowiązanie i kosztowna opcja. Po drugiej stronie są tańsze akademiki, wokół których narosło sporo stereotypów i mitów. Tu warto przyjrzeć się ich zaletom, tym bardziej że studenci wybierający się do Łodzi, mogą liczyć na niezwykle wyjątkowy akademik – BaseCamp, czyli niegdyś drukarnię, a obecnie znacznie więcej niż klasyczne studenckie lokum znane z rozlicznych opowieści.

Prywatne akademiki w Łodzi BaseCamp

fot. basecampstudent.comPrywatne akademiki w Łodzi BaseCamp

Skąd się wziął BaseCamp? To architektoniczny projekt, za którego przygotowanie odpowiada Grupa 5 Architekci. Budynek dawnej drukarni został przekształcony w nowoczesny akademik, w którym czuć klimat industrialnych wnętrz. W Łodzi to najnowocześniejszy obiekt tego typu i wcale nie dziwi, że nie brakuje chętnych studentów na prawdziwe apartamenty, a nie zwykłe pokoje wieloosobowe.

Z BaseCamp często korzystają studenci obcokrajowcy, to tylko dowodzi zainteresowanie tym akademikiem, jak jego wysoki standardami. Od podobnie prezentujących się obiektów tego typu, występujących w wielu miastach oferujących naukę akademicką, BaseCamp odróżnia praktycznie wszystko.

Studenci mają do dyspozycji pokoje jedno i dwuosobowe. W każdym znajdą prywatną łazienkę oraz kuchnię, a ponadto dodatkowe pomieszczenia są dostępne również na korytarzach. Wielkość akademickich pokojów zaczyna się od około 20 metrów kwadratowych i sięga nawet do nawet ponad 40. Dzięki temu studenci mogą liczyć na prywatny kąt, nawet mając tuż na ścianą obok współlokatora.

Niezbędne wyposażenie, nowoczesne sprzęty, dostęp do pralni, ale i siłowni. Kawiarnia, punkty handlowe i usługowe. Patrząc na tę udogodnienia nie sposób nie zauważyć, że zewnętrzna architektura oddaje duch klimatu dawnych poprzemysłowych budynków, by wewnątrz przenieść studentów w świat surowej, ale bardzo przyjaznej nowoczesności.

Grupa 5 Architekci stworzyła metaforyczną enklawę dla przyszłych studentów, którzy już nie muszą szukać pokoi do wynajęcia czy całych mieszkań. Prywatny akademik w Łodzi spełnia bowiem wszystkie ich oczekiwania, a do tego wciąż jest to opcja na budżet studenckich kieszeni.

Jak wiele udogodnień i ciekawych rozwiązań proponuje prywatny akademik w Łodzi BaseCamp, można się przekonać przeglądając szczegółową ofertę na stronie https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/polska/lodz/.

Akademik zamiast mieszkania?

Akademiki znajduje się w pobliżu uczelni, dlatego studenci, decydując się na tą opcję zakwaterowania, nie muszą martwić się o dojazd, parkingi, wczesne pobudki czy problemy z komunikacją. BaseCamp niesie ze sobą te same zalety. Nawet zapominając notatek, książki czy indeksu, można w krótkim czasie przebyć drogę do swojego pokoju i bez spóźniania się wrócić na uczelnię.

Mieszkanie w akademiku jest tańsze i mniej zobowiązujące niż typowy wynajem od osób prywatnych. Tu w grę wchodzi kaucja, prowizja – jeśli wynajem jest realizowany za pośrednictwem biura nieruchomości, do tego długi okres wypowiedzenia zawarty w podpisywanej umowie. I wreszcie wysokie koszty. W podobnych pieniądzach, a nawet niższych, można korzystać z wysokiego standardu akademickiego, jaki oferuje BaseCamp.

Prywatne akademiki w Łodzi BaseCamp

fot. basecampstudent.comTylko własny bagaż, bez wyposażenia!

Wynajmując mieszkanie lub jedynie pokój, przyszli studenci muszą liczyć się z tym, że poza osobistym bagażem, często przyjdzie im transportować sprzęty codziennego użytku, np. naczynia czy pościel. To spore utrudnienie, a na małej przestrzeni nie można zbyt wiele pomieścić. Ponadto sporo ofert obejmuje wynajem bez wyposażenia. W BaseCamp jest zupełnie inaczej.

Przed studentami pojawia się wizja mieszkania w akademiku, w pokojach o standardzie apartamentów, które metrażem odpowiadają kawalerkom. Na plus przemawia jednak nowoczesne, nowe wyposażenie oraz dostępność wszystkich sprzętów, których potrzebuje każdy student do codziennego funkcjonowania. Uwagę zwracają pokoje z antresolami – to pomysł na mieszkanie w akademickim apartamencie, spełniając swoje marzenie o spaniu na górnym łóżku.

Bezpieczeństwo to podstawa

Nie bez powodu studenci długo zastanawiają się nad lokalizacją mieszkań, w których mieliby przebywać w czasie trwania roku akademickiego. Nie chodzi jedynie o dogodny dojazd na uczelnię, ale i bezpieczeństwo poruszania się po okolicy, wczesnych wyjść czy późnych powrotów. Nowoczesny akademik w Łodzi gwarantuje jakość usług, jaka przejawia się także w stworzeniu bezpiecznej przestrzeni na całym terenie dzięki sieci monitoringów.

Przyszli studenci nie muszą już marzyć o komfortowych warunkach i cenach adekwatnych do ich możliwości. Właśnie znaleźli akademik na miarę swoich oczekiwań.


Wpis powstał przy współpracy z basecampstudent.com

Skomentuj