Jesienne motywy w fotoksiążce i ich symbolika - Zalajkowane.pl
Nowe!

Jesienne motywy w fotoksiążce i ich symbolika

Wielkimi krokami zbliża się jesień. Chociaż często ta pora roku kojarzy się ze smutnym końcem lata, spadkiem temperatur czy szarugą, to trzeba patrzeć na pozytywną stronę zmieniającej się pory roku i pamiętać o pięknych, wielokolorowych liściach i niezwykle przyjemnych spacerach po złotych parkach. Jeżeli więc poszukujesz inspiracji w jesieni i chcesz wykorzystać jej symbolikę do stworzenia pięknej fotoksiążki, to zajrzyj do tego artykułu.


Z czym kojarzy nam się jesień?

Cóż nie da się ukryć, iż pierwszym skojarzeniem z jesienią jest złoty kolor liści. Fotoksiążka z jesiennym motywem będzie z pewnością wypełniona feerią barw. Zdominują ją przeróżne odcienie czerwieni, żółtego, pomarańczowego czy brązu. Baw się tymi kolorami, projektując fotoksiążkę z jesiennym motywem.

Jesień to także szczególne symbole. Wśród nich można wymienić np. jabłka. W szczególności prezentowane są na grzbietach jeży. Ten sympatyczny motyw także może znaleźć się w Twojej fotoksiążce za sprawą zabawnych clipartów. Wśród takich obrazków znajdziesz także inne kojarzące się z jesienią. Należą do nich obrazki prezentujące spadające liście, narzędzia ogrodnicze, które są wykorzystywane do przygotowania ogrodów na przyjście zimy (np. taczka) czy grabie, którymi nieustannie trzeba radzić sobie z zalegającymi stertami opadających liści.

jesień

fot. pexels.comOd jakiegoś czas jednym z symboli jesieni jest amerykańskie święto Halloween. Niektórzy nie są zwolennikami celebrowania tego święta, ale trzeba przyznać, że jest to świetna okazja do dobrej zabawy. Traktując je z dystansem można odnaleźć nowe, ciekawe jesienne skojarzenia. Czarownice, koty i inne strachy kojarzone z Halloween stają się więc także symbolami kojarzonymi z jesienią. Nie inaczej jest w przypadku dyni, która jest przyozdabiana z okazji Halloween, chociaż jesienią panuje sezon na to warzywo, stąd może ono być symbolem jesieni bez związku z amerykańskim świętem.


Jesienne symbole i ich znaczenie

Przygotowując fotoksiążkę z jesiennym motywem warto jeszcze lepiej przyjrzeć się symbolom związanym z tym okresem roku. Spadające liście i związana z nimi kolorystyka jest oczywista. To pierwsze, co przychodzi na myśl i co zwiastuje tę porę roku. Ogromne znaczenie mają owoce i warzywa, na które zaczyna się wtedy sezon. Są to przede wszystkim jabłka i dynie. Nie bez znaczenia jest także symbolika zaczynającego się akurat babiego lata.

Nie wiadomo czy jeż noszący jabłka na plecach to tylko legenda czy fakt biologiczny, ale z pewnością ten motyw zdążył przedostać się do świadomości ludzi i często jest wykorzystywany w różnego rodzaju publikacjach związanych z jesienią. Obserwując przyrodę można dostrzec także wiele innych jesiennych motywów. Należą do nich np. odlatujące ptaki. Klucze przelatujące nad naszymi głowami i kierujące się na południe wprowadzają w nostalgiczny nastrój, ale podnoszą na duchu, że przecież niebawem ptaki będą wracać.

Zastanów się nad motywami związanymi ze złotą porą roku i wybierz podczas kreowania fotoksiążki jesienne cliparty. Te obrazki pozwalają podkreślić nastrój jesieni w Twoich publikacjach. Mogą korespondować z tym co znajduje się na zdjęciu. Dodatkowo dodaj nastrojowe napisy z wykorzystaniem odpowiednich czcionek, które będą pasować do klimatu spadających liści.

fotoksiążka

fotoksiążka // fot. cewe.plFotoksiążka w jesiennym wydaniu

Fotoksiążka z jesiennym motywem może stać się inspiracją do sięgnięcia po aparat i uchwycenia piękna tej pory roku. Nawet często pojawiające się mgły mogą być bardzo interesujące. W szczególności, iż aparat pozwala pokazać to, co często nam umyka. Zgromadź najlepsze jesienne kadry w fotoksiążce.

Fotoksiążka z motywem lasu może zachęcić do spacerowania na łonie natury. Zgromadź świetne ujęcia krajobrazowe zrobione w lasach udających się na zimowy spoczynek. Może uda Ci się podejrzeć zwierzęta gromadzące zimowe zapasy? W tym celu wykorzystaj teleobiektywy. Po zebraniu pięknego i fascynującego materiału zaprojektuj album. Najpiękniejsze motywy w fotoksiązkach to te, które powstały z pasji.

Świetnym pomysłem jest także połączenie jesiennych motywów z Halloween. Zaprojektuj fotoksiążkę, w której pokażesz, jak Twoje dzieciak bawią się z okazji tego amerykańskiego święta. W takim albumie możesz także zaprezentować przygotowania do tego dnia, wspólne wycinanie twarzy w dyni i przygotowywanie strojów. W fotoksiążce nie może zabraknąć miejsca na portrety, ukazujące przerażające przebrania. Całość niech zwieńczy fotorelacja z imprezy halloweenowej czy odwiedzin u sąsiadów w celu zebrania słodyczy.

Jesienne cliparty pozwolą na dopełnienie opowieści, niezależnie od tego czy Twoja fotoksiążka prezentuje zdjęcia ze spokojnych jesiennych spacerów czy szaleństwa halloweenowej nocy. Baw się swoim albumem i kreuj go w dowolny sposób. Fotoksiążka z motywem lasu może mieć format panoramiczny. Dzięki temu zmieścisz w niej nawet rozległe panoramy. Rozkładówki posłużą Ci do zaprezentowania pięknych pejzaży.

Format kwadratowy czy miniaturowy może być fajnym sposobem na zgromadzenie zdjęć z Halloween. Dzieciaki z pewnością z chęcią pochwalą się nimi przed swoimi przyjaciółmi. Tworząc co roku taką publikację będziecie mieć z pewnością niezapomniane pamiątki.Wpis powstał przy współpracy z cewe.pl

Skomentuj