Jak wybrać karmę w sklepie terrarystycznym? - Zalajkowane.pl
Nowe!

Jak wybrać karmę w sklepie terrarystycznym?

Starasz się odżywiać świadomie, zwracając szczególną uwagę na skład i jakość wybieranych przez siebie produktów spożywczych i dokładnie tego samego chcesz dla swoich zwierząt? Czy to w ogóle możliwe? W specjalistycznym sklepie terrarystycznym jest to nie tylko jak najbardziej wykonalne, ale przede wszystkim – wskazane! Chcesz wiedzieć, jak wybrać karmę, robiąc zakupy online dla swojego egzotycznego pupila? Przed Tobą garść praktycznych wskazówek.

Kameleon jemeński

Kameleon jemeński // fot. pixabay

Wysokiej jakości pokarm, owady karmowe i suplementy – must have każdego hodowcy

Decydując się na hodowlę egzotycznych gadów, płazów, ryb, pajęczaków czy owadów, na pewno jesteś świadomy tego, że zapewnienie im odpowiedniego pożywienia jest absolutną podstawą. Musi być ono jak najbardziej zbliżone do tego, które spożywają w swoim naturalnym środowisku.

Bardzo ważnym aspektem jest pochodzenie owadów karmowych – sklep terrarystyczny lesmantes.pl oferuje wysokiej jakości karmówkę ze sprawdzonego i bezpiecznego źródła. Nie musisz się więc obawiać o zdrowie swojego zwierzęcia, jak w przypadku owadów łapanych na łące – tego unikaj!

Co możesz kupić w sklepie terrarystycznym?

  • Owady karmowe,
  • witaminy i minerały,
  • sepię,
  • wapno,
  • hydrożel,
  • suszone larwy,
  • gotową mieszankę stanowiącą pokarm dla konkretnego gatunku, np. zioła z suszonymi larwami dla Agamy Brodatej.

Tak szeroki asortyment daje Ci dużą możliwość wyboru najkorzystniejszej opcji dla Twojego zwierzęcia.

Od czego zależy wybór treściwej karmy dla zwierząt egzotycznych?

Jak wybrać najlepszą karmę, którą oferuje sklep terrarystyczny? Najważniejsze to dokładnie zapoznać się z potrzebami hodowanego przez siebie gatunku – co spożywa? Jest mięsożerny czy roślinożerny?  Dostosuj ilość pokarmu do wagi, wieku i stanu zwierzęcia (np. jeżeli jest to ciężarna samica).

Owady karmowe, takie jak larwy mącznika, karaczany czy świerszcze to pokarm żywy, który jest niezbędny w diecie wielu gadów i płazów, ale także pająków czy owadów takich jak modliszka. Nie zapominaj o tym, że konieczność karmienia zwierzęcia żywą karmą generuje także potrzebę stworzenia odpowiednich warunków  wyżej wymienionym owadom. W sklepie terrarystycznym znajdziesz pokarm dla muszek owocówek, jak również gotową mieszankę dla innych owadów karmowych, a także hydrożel, z którego z pewnością skorzystają karaczany lub świerszcze. Sprawdź tutaj dostępną karmówkę: https://www.lesmantes.pl/owady-karmowe-zwierzeta-karmowe-c-1.html

Jeżeli hodujesz gady lub płazy, to z pewnością będziesz potrzebować także witamin oraz wapnia. Możesz wybrać preparat z wapniem i witaminą D3. Najczęściej produkty te występują w formie proszku, którym będziesz mógł posypać pokarm swoim zwierzętom. Do wyboru masz także sepię, czyli kawałek szkieletu mątwy – jest także doskonałym źródłem wapnia, m.in. dla żółwi roślinożernych.

Jak kupować karmę w sklepie terrarystycznym online?

Profesjonalny sklep terrarystyczny zadba o to, aby Twoje zamówienie dotarło do Ciebie:

  • terminowo,
  • bezpiecznie,
  • odpowiednio zapakowane.

Co to oznacza? Nawet jeżeli chcesz kupić żywe owady karmowe – możesz to zrobić w lesmantes.pl przez internet. W razie potrzeby do zamówienia zostanie nieodpłatnie dołączony wkład grzewczy, jeżeli jest zbyt zimno.

Umieść w koszyku wybrane produkty – możesz je znaleźć w zakładkach po lewej stronie strony lub wpisując frazę w lupkę. Wybierz dogodny sposób dostawy i dokonaj zakupu, a resztą zajmie się już załoga sklepu terrarystycznego.

Kupując karmę w ten sposób, masz pewność, że wybierasz produkty najlepszej jakości i otrzymasz je na czas – wszystko to w trosce o zdrowie Twojego zwierzęcia.

Sprawdź również, jak dobrać owady karmowe dla gadów: https://poluje.pl/artykul/jak-dobrac-owady-karmowe/917549

Skomentuj