17 ciekawostek o Red Bullu
Nowe!

17 ciekawostek o Red Bullu

W poprzedni poniedziałek przedstawialiśmy wam 17 ciekawostek o kawie (klik jeśli nie widzieliście), a dziś mamy dla was 17 ciekawostek o najpopularniejszym „energy drinku” na świecie, czyli Red Bullu. Zapraszamy do lektury 😉

1. Pierwowzór Red Bulla
Pierwowzorem Red Bulla był „Krating Daeng” – napój energetyczny pochodzący z Tajlandii. Był on popularny wśród kierowców, rolników i robotników budowlanych. Podobno oryginał był słodszy, niż wersja którą znamy obecnie.
Red Bull ciekawostki

2. Jak powstał Red Bull?
Redbull powstał ponieważ jego twórca Dietrich Mateschitz źle znosił nagłą zmianę strefy czasowej podczas podróżowania. W trakcie jednej ze swoich podróży napój „Krating Daeng” (o którym wspominałem wcześniej) pomógł mu przezwyciężyć dolegliwości. Skontaktował się z producentem i wspólnie sprowadzili „Krating Daeng” (czerwony bizon) do Europy pod nazwą Red Bull.
Red Bull ciekawostki

3. Zakazany Red Bull
Red Bull był lub ciągle jest zabroniony w sprzedaży w Danii, Norwegii, Urugwaju oraz Islandii z powodu wysokiej zawartości tauryny i kofeiny. W krajach tych sprzedaż została ograniczona do aptek (niektóre z tych krajów wycofały wspomniane zakazy).
Red Bull ciekawostki

4. Red Bull w kosmosie
To właśnie Redbull wysłał w kosmos Felixa Baumgartnera.
Red Bull ciekawostki

5. 475 ton kofeiny
Wszystkie puszki Red Bulla sprzedane w 2013 roku zawierały w sumie 475 ton kofeiny. To tyle ile waży 7 czołgów Abrams, lub jeden Boeing 747.
Red Bull ciekawostki

6. Logo Red Bulla
W Logo Red Bulla nie ma byka. Są to Gaury – gatunek dzikiego bydła występujące w Azji. To 5 największe zwierzęta na świecie zaraz po słoniach, nosorożcach i żyrafach.
Red Bull ciekawostki

7. Wytwórnia płytowa
Red Bull ma swoją wytwórnie płytową, a ich największa gwiazda to zespół Awolnation. Wytwórnia nazywa się oczywiście Red Bull Records…
Red Bull ciekawostki

8. Konkurs
Red Bull ma swój konkurs „latania na bele czym”. Zespoły tworzą „samoloty”, które mają za zadanie dolecieć jak najdalej zanim wpadną do wody. Prędkość nabierają rozpędzając się z 20 metrowej platformy. Jury ocenia nie tylko odległość, ale styl i show jakiego dostarczają uczestnicy.
Red Bull ciekawostki

9. Formuła 1
Red Bull wydaje pół miliarda dolarów każdego roku na sponsorowanie F1. Jako jedyna firma w historii sponsorowała na raz 2 teamy F1. Bolidy Red Bulla brały udział również w wielu „eventach” poza torem F1.
Red Bull ciekawostki

10. Red Bull VIP
Istnieje specjalna wersja Red Bulla przeznaczona tylko dla VIPów podczas wyścigów F1. Podobno jest dużo lepsza niż klasyczna.
Red Bull ciekawostki

11. Sponsoring
Red Bull sponsoruje wiele wydarzeń sportowych. Jest patronem mistrzostw w puszczaniu papierowych samolotów, podczas których ocenia się czas lotu, dystans i akrobacje.
Red Bull ciekawostki

12. Nie tylko sporty esktremalne
Red Bull sponsoruje wielu sportowców z całego świata. Jest wśród nich mistrzyni szachowa z Indii Tania Sachdev, oraz wielu graczy rywalizujących w…. grach video.
Red Bull ciekawostki

13. Piłka nożna
Red Bull sponsoruje również drużyny piłkarskie. RB Leipzig, New York Red Bulls, FC Red Bull Salzburg, Red Bull Brasil i Red Bull Ghana…
Red Bull ciekawostki

14. Red Bull Cola i inne.
W 2008 roku wprowadzono do sprzedaży w siedmiu krajach napój o nazwie Red Bull Simply Cola, który ma być produkowany wyłącznie z naturalnych składników. W 2012 r. Red Bull wypuścił na rynek m.in niemiecki, brytyjski czy austriacki limitowane serie napojów Red Bulla „Blue Edition” o smaku borówkowym, „Red Edition” o smaku żurawinowym oraz „Silver Edition” o smaku limonkowym. Ponadto w tych krajach wprowadzono także puszki klasycznego Red Bull’a o pojemności 473ml z serii „Champions Edition” z wizerunkami znanych sportowców sponsorowanych przez Red Bull’a: np. Sebastian Vettel i Mark Webber.
Red Bull ciekawostki

15. Red Bull HQ
A tak wygląda siedziba główna Red Bulla.
Red Bull ciekawostki

16. Nie mieszaj z alkoholem
Szwedzka narodowa administracja żywności ostrzega, że nie powinno się mieszać tego napoju z alkoholem oraz pić go po ciężkim wysiłku fizycznym
Red Bull ciekawostki

17. Globalny zasięg
Według danych z 2013 Red Bull sprzedawany był we wszystkich państwach należących do Unii Europejskiej i 165 na całym świecie…
Red Bull ciekawostkiźródło: wikipedia 1, wikipedia 2, supercompressor.com

Skomentuj