Nowe!

Jak sowiecki klaun udowodnił, że może telepatycznie komunikować się z psami

2 / 2

Klatka Faradaya

Kazinski zbudował także klatkę Faradaya, która uniemożliwia przesyłanie impulsów elektrycznych, aby potwierdzić swoją teorię dotyczącą komunikacji między treserem a zwierzętami. Durov miał spróbować wydawać telepatyczne komendy siedząc w klatce, której drzwi na przemian otwierano i zamykano.

„Pierwsze próby ujawniły, że moje założenia były słuszne. Kiedy drzwi klatki były zamknięte, Durov siedzący w środku nie był w stanie przekazać zwierzętom (pies Mars) telepatycznie zadania. Jednak, gdy tylko drzwi się otworzyły, Mars dokładnie wykonał każde polecenie.” – napisał Kazinski.

W sumie Kazinski przekazał, że 696 eksperymentów z sugestiami psychicznymi dla psów było skuteczne; 582 próby okazały się nieudane. Zdaniem zoologa pracującego w Uniwersytecie Moskiewskim: „Analiza wyników wykazała, że reakcje psów nie były przypadkowe, ale motywowały je komendy eksperymentatorów.” Telepatia najwyraźniej działała, przynajmniej z psami.

Kazhinski klatka Faradaya

Klatka FaradayaTelepatia testowana na ludziach

W jednym z testów Kazinski poprosił Durova o przeprowadzenie eksperymentu na nim.

„Wymuś telepatycznie, abym wykonał jakiś ruch. Chcę wiedzieć, co będę myśleć w tym czasie. Możesz to zrobić?” – zapytał naukowiec.

„Oczywiście. Po prostu siedź i nic nie mów” – odparł Durov.

Siedzieli na przeciw siebie przy stole, byli sami w pomieszczeniu. Durov napisał polecenie na kartce papieru, a mężczyźni zamknęli oczy.

„Niczego specjalnego nie czułem, ale nagle i automatycznie dotknęłam skóry za uchem palcami prawej ręki” – wspominał Kazinski.

Natychmiast po otwarciu oczu, Durov wręczył mu kawałek papieru, na którym napisał: „Podrap się za prawym uchem”.

Eksperymenty radzieckich naukowców w latach 20. ubiegłego wieku z założenia miały pacyfistyczny charakter, ale po zaostrzeniu konfliktu między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radziecki po II wojnie światowej, obie strony próbowały wykorzystać siłę telepatycznego przekazu do osłabienia pozycji wroga. Jednak żadna z późniejszych prób nie przyniosła tak owocnych efektów, jak eksperymenty z psami Durova. Od tamtego momentu nie było znaczącego postępu w telepatycznym szkoleniu psów. Być może sowiecki cyrkowiec miał niezwykłe zdolności, albo był po prostu bardzo dobrym treserem. Niestety na obecnym etapie wątpliwe, aby jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Vladimir Durov 4

Zobacz też: Tajne projekty CIA z wykorzystaniem LSD i kontroli nad ludzkim umysłem, czyli “Stranger Things” w realu.

stranger things plakat

Skomentuj