Inne możliwości zastosowania piwa, które należy wypróbować! - Zalajkowane.pl
Nowe!

Inne możliwości zastosowania piwa, które należy wypróbować!

Dobrze wszyscy wiemy jak dobrym napojem, także jeśli chodzi o właściwości zdrowotne, jest piwo. I chociaż najczęściej spożywane jest ze względu na zawartość alkoholu, warto wiedziec, że jest bogate w proteiny, witaminy i minerały, które leczą, orzeźwiają i… wybornie smakują. Ale tym, którzy nie są wielkimi smakoszami piwa, warto wspomnieć o wielu innych możliwościach zastosowania tego popularnego napoju alkoholowego. Jeśli masz np. jakieś nielubiane piwo leżące w domu, mamy propozycję jak je wykorzystać:

Pomoże Ci szybciej zasnąć

Prawdopodobnie słyszeliście, że picie alkoholu przed snem raczej zakłóca spokojny odpoczynek. I to jest prawda! Ale istnieje sposób na to, żeby piwo pomogło w lepszym śnie. Chmiel, jeden z podstawowych składników piwa, jest naturalnym środkiem uspokajającym, znanym jako skuteczny środek na bezsenność. Wymocz poszewkę ze swojej poduszki w roztworze piwa i wody, w proporcjach 1:1. Tkanina wchłonie zapach chmielu. Wysuch i powlecz swoją poduszkę, a przekonasz się jak łatwo będziesz zasypiał.

Pomaga usunąć insekty w ogrodzie

Lubisz pikniki? Grollowanie w ogrodzie? Niestety, jedzenie na zewnątrz może przyciągnąć niechciane, natrętne owady. Jeśli chcesz cieszyć się spokojnym spożywaniem na łonie natury, przynieś ze sobą piwo. Pomoże utrzymać denerwujące muchy z dala od jedzenia. Wlej piwo do szklanki, przykryj folią aluminiową i zrób kilka małych nakłuć w folii. Muchy, zwabione zapachem napoju, znikną w otworach, nie mogąc się już wydostać z powrotem.

Przynosi ukojenie zmęczonym nogom

Długi dzień w pracy? Wszyscy znamy to uczucie ulgi, kiedy po męczącym dniu spędzonym na bieganinie, albo też siedząc za biurkiem, zrzucamy w końcu buty i rozprostowujemy nogi. A jeśli na dodatek nasze stopy odczuwają pieczenie, najlepiej pomoże piwo! Napełniamy miskę zimnym piwem i zanórz stopy na kilka minut. Orzeźwiający efekt piwnej kąpieli pomoże ukoić ból nóg.

Odżywia włosy

Piwo zawiera witaminę B i krzem, dwa kluczowe składniki stymulujące wzrost i odbudowę włosów. Jeśli Twoja czupryna potrzebuje wzmocnienia, wylej powoli szklankę piwa (albo mniej, w zależności od długości włosów) na głowę i wmasuj go delikatnie w skórę. Pozostaw piwo przez około 5 minut, a następnie spłócz letnią wodą. Włosy staną się bardziej błyszczące i odżywione. A jeśli będziesz powtarzał kurację co jakiś czas, zauważysz, że się wzmocniły.

Pomaga usunąć martwy naskórek

Piwa możemy używać jako toniku na skórę i usuwać martwe komórki naskórka. Po użyciu piwa, skóra będzie miękka i gładka. Wszystko, czego potrzebujesz, to kilka truskawek i puszka piwa. Rozgnieć dokładnie garść truskawek z kilkoma łyżkami piwa, aż do uzyskania jednolitej pasty. Nałóż mieszankę na twarz, aby usunąć martwe komórki skóry, a następnie spłucz letnią wodą. Gotowe.

Poprawia napięcie skóry, działa przeciwzmarszczkowo

Piwo zawiera przeciwutleniacze, dzięki czemu zapobiega starzeniu się skóry. Ale to nie wszystko. Piwo wzmacnia również samonaprawcze zdolności skóry. To może pomóc wzmocnić ją i pozbyć się zmarszczek. Przygotuj maskę przecistarzeniową: wymieszaj 1 łyżkę piwa z 1 białkiem i 3 kroplami olejku migdałowego. Nakłóż na oczyszczoną skórę twarzy i pozostaw na 10 minut, a następnie spłucz letnią wodą.

Dodaje blasku politurze na meblach

Meble z drewna są super, ale mogą stać się nieco matowe po jakimś czasie. Aby przywrócić im dawny blask, spróbuj użyć piwa! Zwilż ciepłym piwem miękką szmatkę i pocieraj całą powierzchnię z drewna, która potrzebuje odświeżenia. Zmatowiałe meble odzyskają świeżość, połysk i będą wyglądać jak nowe!

Usunie rdzę ze starych śrub

Kwasy zawarte w piwie mają zdolność do rozkładania uporczywej rdzy. Jest to przydatne, gdy trzeba np. odkręcić stare, skorodowane śruby. Wystarczy polewać piwem bezpośrednio na przerdzewiałe miejsce i… niech napój alkoholowy czyni swoją magię! Po kilku minutach, można ponownie spróbować odkręcić śrubę. Powinna puścić o wiele łatwiej.

Rewitalizuje metalowe przedmioty

Jeśli wasze garnki ze stali lub biżuteria stała się z czasem nijaka, nieciekawa, skorzystajcie z naszej rady i wypolerujcie je piwem. Wlejcie nieco piwa na szmatkę i pocierajcie metalowy przedmiot lub jeśli jest nieduży, zanurzcie go na kilka minut w piwie. Po wysuszeniu przekonacie się, że został przywrócony ponownie do życia i możecie się nim cieszyć jak nowym.

Chcecie więcej? Sami zobaczcie:

źródło: davidwolfe.com

 

Skomentuj