Interesujące szczegóły urody, które w różnych rejonach świata są uznawane za sexi. - Zalajkowane.pl
Nowe!

Interesujące szczegóły urody, które w różnych rejonach świata są uznawane za sexi.

W różnych regionach świata, ludzie mają różne wyobrażenia o ideale piękna. To, co stanowi prawdziwe piękno u jednych, może znacznie różnić się od tego, co jest uważane za piękne gdzie indziej. Piękno tak naprawdę jest w oku patrzącego. Minusem jest to, że to, co wielu z nas uważa za nasze wady fizyczne, inni mogą brać za nasz atut.

#1. Krzywe zęby – Japonia

W krajach zachodnich prosta linia zębów jest definicją idealnego uśmiechu. Wiele osób nie może sobie wyobrazić, że ludzie mogą myśleć inaczej. Jednak w Japonii jest zupełnie na odwrót – krzywe zęby są szczytem atrakcyjności! Uważa się nawet, że ludzie patrzą ładniej, bardziej naturalnie, jeśli mają zęby w szlaczek. I dlatego ortodonci w Japonii nie cieszą się zbytnią popularnością.

Krzywe zęby

© tomomiitano © Agustin Rafael Reyes / flickr#2. Skaryfikacja – Afryka Zachodnia, Nowa Gwinea

Mieszkańcy Nowej Gwinei i kilku innych krajów w Afryce, wciąż ozdabiają swoje ciała licznymi artystycznymi bliznami. Nacięcia, nakłucia, wydrapywanie, lub przypalanie skóry są zwykle wykonywane podczas ceremonii inicjacji. U kobiet te „tatuaże” są uważane za oznakę wielkiej urody.

skaryfikacja

© Kathy Gerber (kathleen.gerber) © EAST NEWS © Bernard Foubert / Photononstop#3. Twarz w kształcie serca – Korea Południowa

W Korei Południowej chirurgia plastyczna stała się dzisiaj praktyką powszechną. W dużych miastach można zobaczyć wszędzie reklamy zachęcające do poprawiania swojego wyglądu.

Tutaj posiadanie twarzy w kształcie serca jest postrzegane jako jeden z najważniejszych atrybutów pięknego wyglądu. Aby mieć taką idealną twarz, wielu Koreańczyków jest gotowych poddać się skomplikowanej operacji. Wiąże się to często z łamaniem kości szczęki na 3, usunięciem część środkowej i połączeniu dwóch zewnętrznych części, aby stworzyć bardziej spiczasty podbródek. Następnie kąty nowej brody są zmiękczane poprzez szlifowanie brzegów. Przez długi czas po tego typu operacji, pacjent nie jest w stanie jeść stałych pokarmów.

Twarz w kształcie serca

© AFP / EAST NEWS#4. Nadwaga – Mauretania

Mauretanki nie mają absolutnie żadnych szans na przyciągnięcie wzroku mężczyzny, jeśli nie mają fałdy tłuszczu na brzuchu. Aby upewnić się, że dziewczyna uzyskała pożądane wymiary, jej rodzice wysyłają ją do jednej z wielu specjalnych „farm”, gdzie pozwalają jeść do 16.000 kalorii dziennie (norma wynosi 1500). Niestety, z powodu tej tradycji, u wielu dziewcząt rozwijają się choroby żołądka.

nadwaga

© kawy / Pixabay#5. Blada cera – Chiny, Tajlandia

W wielu częściach Azji, blada skóra jest uważana za absolutny standard urody. Jeśli pójdziesz do sklepu, szukając jakiegoś kremu do twarzy, jest mało prawdopodobne, że znajdziesz taki, który nie posiada składników wybielających. Dotyczy to zarówno kosmetyków dla kobiet jak i dla mężczyzn. Wielu Chińczyków odmawia wyjścia na plażę bez maski, ponieważ muszą chronić skórę przed działaniem słońca. Co więcej, chińskie i tajskie kobiety myślą o mieszkańcach „Zachodu” jak o szaleńcach, z powodu korzystania przez nich z solarium.

blada cera

© Xuan Zheng / freestockphotos © Xuan Zheng © EAST NEWS#6. Zrośnięte brwi – Tadżykistan

W niektórych regionach Tadżykistanu, zrośnięte brwi są uważane za wielki atut kobiecej urody. Jeśli natura nie obdarzyła dziewczyny tą pożądaną cechą, może ona zastosować czarny makijaż, aby uzupełnić linię między brwiami.

Miejscowi ludzie są przekonani, że brwi połączone ze sobą są oznaką, że dana osoba będzie miała szczęśliwe życie.

zrośnięte brwi

© Math920#7. Wysokie czoło – Plemię Fula, Afryka

Najważniejszą cechą dla kobiety wśród plemienia Fula w Afryce jest wysokie czoło. To z tego powodu niektóre kobiety tego plemienia usuwają część owłosienia na głowie, aby stworzyć iluzję, że mają wysokie czoło. Podobny zwyczaj zaobserwowano w średniowiecznej Europie, kiedy to kobiety usuwały nawet połowę swoich włosów na szczycie głowy.

wysokie czoło

© East News © Rogier van der WeydenTe tradycje pielęgnacyjne mogą wydawać się zabawne dla niektórych z nas, inni mogą uważać je się prymitywne. Ale musimy też zwrócić uwagę na nasze własne standardy piękna. Robienie dziur uszach i umieszczenie w nich kolczyków, przekłuwanie policzków, języków, pępków, tatuaże, chodzenie w niewygodnych butach na wysokim obcasie, aby nasze nogi wydawały się długie – czy to nie może wydawać się równie dziwne dla innych?

źródło: brightside.me

Skomentuj