Praca w Holandii tylko ze sprawdzonym pośrednikiem - Zalajkowane.pl
Nowe!

Praca w Holandii tylko ze sprawdzonym pośrednikiem

Wyjazdem do Holandii kusi wiele agencji, w Internecie można znaleźć wiele ogłoszeń Praca w Holandii dla każdego czy też Praca w Holandii bez wykształcenia. Warto być jednak ostrożnym, bo nie każde z nich jest uczciwe i można trafić na oszustów. Jeśli na poważnie rozważasz wyjazd za granicę w celach zarobkowych postaw na sprawdzoną agencję pracę.

fot. unsplashNa jakie oferty pracy w Holandii warto zwrócić uwagę?

Rynek pracy w Holandii chętnie przyjmuje obcokrajowców i ma dla nich szeroki wachlarz ofert. Zatrudnienie w krainie Niderlandów znajdą zarówno osoby z doświadczeniem oraz wysokimi kwalifikacjami, jak i młodzi dopiero rozpoczynający swoją karierę zawodową. Bez najmniejszego problemu zatrudnienie znajdą tu lekarze oraz inni pracownicy służby zdrowia: pielęgniarki, fizjoterapeuci czy opiekunowie osób starszych. Wiele ofert na architektów oraz, jak w wielu innych krajach Europy, na specjalistów z szeroko rozumianej branży IT, m.in. programistów czy też informatyków. Poza stanowiskami wymagającymi specjalistycznych kwalifikacji praca w Holandii bez języka to szereg etatów w sektorach przemysłowych, gdzie nie jest oczekiwana wyższe wykształcenie ani znajomość języka. Są to między innymi oferty w branży rolniczej, ogrodniczej oraz w zakładach produkcyjnych.

Osoby z Polski zachęcane są atrakcyjnymi zarobkami, wysokim standardem życia i stosunkowo niewielką odległością z kraju. Co ważne, Holendrzy są uczciwi, przestrzegają przepisów pracy, wszelkie nadgodziny są płatne i dodatkowo wielu pracodawców oferuje premie i dodatki. Jednak mimo to wyjazd na własną rękę czy też z niepewnym pośrednikiem jest nie tylko ryzykowny pod względem finansowym, ale może być również niebezpieczny. Przypadkowe ogłoszenie, kuszące bardzo wysokimi zarobkami niejednokrotnie jest zwykłym naciągactwem, a w najgorszym scenariuszu można nawet narazić się na utratę życia. Warto wesprzeć się doświadczeniem znajomych, którzy są na miejscu lub pracowali tam wcześniej. Dobrym sposobem na uniknięcie słabej lub niebezpiecznej oferty są też internetowe grupy lub fora, gdzie osoby pracujące w Holandii wymieniają się informacjami.


Nie daj się oszukać

Szukając pracy w Holandii warto skorzystać z oferty zweryfikowanej agencji pośrednictwa pracy. Najlepiej wybrać taką polecaną przez znajomych lub tę, która ma sporo pozytywnych opinii w Internecie. Daje to gwarancję lepszej pracy (i oczywiście wyższych zarobków), ale też skraca czas organizacji takiego wyjazdu. Nie warto samodzielnie tracić czasu na przeszukiwanie Internetu i sprawdzanie ogłoszeń – firmy pośredniczące w wyjazdach dokładnie weryfikują pracodawców i zapewniają minimalną ilość godzin pracy tygodniowo. Na co jeszcze możesz liczyć wybierają wyjazd z pośrednikiem? Na pewno na dobrym standard zakwaterowania w cenie dopasowanej do oferowanych zarobków – przecież celem wyjazdu jest odłożenie pieniędzy, a nie wydanie ich na mieszkanie. Praca i życie w Holandii mogą być wspaniałą przygodą – pod warunkiem dobrego przygotowania i wybrania pracy pasującej do posiadanych kwalifikacji.

Skomentuj