Historia o tym jak twitter szukał "Dancingmana" przywraca wiarę w ludzi
Nowe!

Świetna historia o tym jak twitter szukał „Dancingmana” przywraca wiarę w ludzi

historia_dancingmana

Ta niesamowita historia przywraca mi wiarę w ludzi. Kilka dni temu na jednym z forów internetowych ktoś zamieścił dwa zdjęcia, które widzicie powyżej i opatrzył je wyszydzającym komentarzem: „Ten egzemplarz przyłapaliśmy w zeszłym tygodniu na próbie tańca. Dał sobie spokój, kiedy zaczęliśmy się śmiać”.

Całą sprawę nagłośnił jeden z użytkowników serwisu Imgur o pseudonimie Frozen Badger, który napisał: „Uważam, że to podłe. Jeśli gdzieś tu jesteś, wielkoludzie, olej te dzieciaki. Tańcz”

Dalej sprawy potoczyły się niezwykle szybko. Cassandra Fairbanks ze strony „The Free Through Project” postanowiła znaleźć mężczyznę ze zdjęcia. Obrazek wrzuciła na Twittera.

”Czy ktoś zna faceta ze zdjęcia lub tego, kto napisał tego posta? W Los Angeles jest dużo kobiet, które chciałyby zrobić coś specjalnego”. Dodatkowo by usprawnić poszukiwania stworzyła specjalny hashtag #DancingMan.


„Tańczący człowieku, niewiele o tobie wiemy, ale zdjęcie w internecie powiedziało nam, że chciałeś zatańczyć i ktoś cię przekonał, że nie powinieneś. Chciałybyśmy zobaczyć cię tańczącego i jeśli tylko zechcesz, możesz zatańczyć z nami. (…) Żeby była jasność, jest nas 1727. I wszystkiej jesteśmy kobietami”

Do poszukiwań Dancingmana przyłączali się kolejni użytkownicy twittera.

Jeśli ktoś zna tego mężczyznę, proszę dajcie znać mi lub Cassandrze. Planujemy coś bardzo specjalnego!

Piętnowanie ludzi ze względu na wygląd jest okropne. Ludzie ukrywają się w social mediach. Pomóżcie mi i 2000 dziewczyn.

Naprawdę mam nadzieję, że ktoś jest w stanie zidentyfikować Tańczącego Mężczyznę. Pół internetu chce go przytulić!

Tego samego dnia, zaledwie kilka godzin później jeden z użytkowników Twittera zamieścił zdjęcie mężczyzny, który wyglądał identycznie jak poszukiwany Dancingman z dopiskiem „Czy to on? Zlokalizowaliśmy go w Londynie”.Dancingman został odnaleziony 🙂

„Hura, Twiterze! Idziemy tańczyć!”

Do akcji włączył się Pharell Williams, Moby i Andrew WK.
dancingman2Cassandra, dawaj znać w sprawie potańcówy! Tańczący Mężczyzno, nigdy nie wstydź się samego siebie”

Moby zaoferował nawet, że chętnie zagra na imprezie dla Dancingmana za darmo! „Dla Tańczącego Mężczyzny będę DJ-ował za darmo. Nikt nigdy nie powinien wstydzić się tańca.”

„Ten gość jest totalnie mistrzem tańca i wspieram go na całego!”


W końcu na twitterze zarejestrował się bohater tej historii i podziękował za wsparcie.

„Dzięki za zainteresowanie i za tweety. Nigdy bym się nie spodziewał, że taki dzień kiedykolwiek nastąpi.”

W sobotę 7 marca ruszyła specjalna akcja jednym z serwisów crowdfundingowych (GoFundYourself). Ludzie postanowili zebrać $20 000 i zorganizować imprezę w Los Angeles dla Dancingmana 🙂

„Ogromne wsparcie dla Tańczącego Mężczyzny bardzo nas poruszyło. Znaleźliśmy go. Następny krok to zawiezienie go do Los Angeles i zorganizowanie imprezy życia”.

W ciągu zaledwie trzech dni udało się zebrać dwa razy więcej niż zakładano. Na imprezę dla Dancingmana zrzuciło się już 2238 osób, które wpłaciły w sumie 39,759$ czyli prawie dwa razy tyle niż zakładano.

Świetna akcja, prawda? Dancingmanie – nie przestawaj tańczyć! Takie akcje w Internetach lubię najbardziej 🙂

Skomentuj