"ALS Ice Bucket Challenge"
Nowe!

„ALS Ice Bucket Challenge” czyli lodowaty kubeł wody na głowę w słusznej sprawie

Bill Gates ALS iced bucket

ALS Ice Bucket Challenge przekroczył granice USA i podbija świat. Gwiazdy (i nie tylko) oblewają się lodowatą (brrr) wodą i rzucają sobie wzajemnie wyzwania. Cała akcja wspiera bardzo szczytny cel, więc kubeł zimnej wody w słusznej sprawie nie jest aż tak zimny. ALS to stwardnienie zanikowe boczne, nieuleczalna postępująca choroba, która atakuje komórki rogów przednich rdzenia kręgowego. Choroba pojawia się głównie w 6. i 7. dekadzie życia, częściej u mężczyzn.

Dzięki nagłośnieniu akcji i wsparciu takich ludzi jak: Bill Gates, Mark Zuckenberg, Oprah Winfrey, Steven Spielberg, Leo Messi, Cristiano Ronaldo i wielu wielu innych w ostatnich tygodniach udało się zebrać kilkanaście milionów dolarów (niektóre źródła mówią nawet o 15 milionach w 3 tygodnie!). Naprawdę nie sposób wymienić (i pokazać) wszystkich ludzi, którzy wzięli udział i wsparli akcję, dlatego ograniczymy się do pokazania kilku z nich.
Ps. Osoba nominowana może przyjąć wyzwanie, lub odrzucić i wpłacić $100 na konto fundacji. Większość z nich robi obydwie rzeczy. Prezydent USA Barack Obama nominowany został przez Justina Biebera, Lebrona Jamesa, Ethela Kennedy i ‘Weird’ Al. Yankovica, lecz odmówił i przekazał na konto fundacji pieniądze.

# Twórca Facebooka Mark Zuckenberg wziął udział i nominował Billa Gatesa


# Billa Gates twórca potęgi Microsoftu oczywiście przyjął wyzwanie


# Oprah Winfrey


# Nominowała ona amerykańskiego reżysera Stevena Spielberga.


# Leo Messi


# Cristiano Ronaldo


# Inne gwiazdy – 7 minutowa kompilacja, w której zobaczycie między innymi: koszykarzy Lebrona Jamesa i Kobiego Bryanta, piosenkarza Justina Biebera, aktorkę Selenę Gomez, piosenkarkę Britney Spears, aktora Ashton Kutchera i wielu innych…


Skomentuj