25 powodów by odwiedzić Słowację - Strona 2 z 3 - Zalajkowane.pl
Nowe!

25 powodów by odwiedzić Słowację

2 / 3

16. Leże Nosferatu

Czy pamiętasz Maxa Schrecka w roli Drakuli, witającego gości w upiornym, starym zamku w filmie „Nosferatu – symfonia grozy”? To jest właśnie to miejsce, Zamek Orawski. Ale nie martw się, atmosfera nie jest tak ponura jak w filmie, a zamek otoczony jest zapierającymi dech w piersiach Tatrami.

Zamek Orawski

fot: Evgenyia Dudykina15. Zniewalający wschód słońca

Ze szczytu Królewskiej Hali (Kráľova hoľa), na wysokości 1946 metrów, w najbardziej wysuniętym na wschód punkcie Tatr, możesz obejrzeć panoramę słowackich gór i najpiękniejszy wschód słońca na świecie.

Kráľova hoľa

fot: Rado Gadoczi14. Podziemne królestwo

W kraju znajduje się ponad 8,000 jaskiń i aż 600 z nich znajduje się w Parku Narodowym Kras Słowacki. Kilka z nich jest na liście UNESCO.

Kras Słowacki

fot: http://expeditionslovakia.com13. Historia zaprawiona winem

Najlepsze miejsce, gdzie można spróbować pysznego słowackiego wina znajduje się 20km od stolicy. To naprawdę piękny region z uroczym, barokowym miastem Svätý Jur, w którym historia łączy się z winem u stóp Małych Karpat.

Słowackie wino

fot: Zoroo / http://zoroo.deviantart.com/12. Zwykły wzór czy zakodowana wiadomość?

Čičmany to urocza wieś na Słowacji, w której można obejrzeć drewniane domy pokryte przedziwnymi symbolami, które przetrwały do dziś. A wszystko to w otoczeniu pięknej przyrody.

Čičmany Słowacja

fot: Branislav Belan11. Kamienne kształty

Sulowskie skały mogą stać się wszystkim, zaklętym miastem, zamkiem, magiem, czy księżniczką czekającą na księcia, ograniczeniem jest tylko twoja wyobraźnia.

Sulowskie Skały

fot: http://www.snipview.com/q/S%C3%BA%C4%BEov_Rocks10. Niesamowite widoki

Na Rohaczach znajduje się jeden z najtrudniejszych szlaków wspinaczkowych w Europie, zdecydowanie nie dla każdego. Podniesie poziom adrenaliny i doszczętnie wyczerpie, ale widoki są tak niesamowite, że warto!

Rochacze Słowacja

fot: http://interstellar.net/9. Śniadanie nad chmurami

Jeżeli masz ochotę napić się porannej kawy ponad chmurami na wysokości 2632m n.p.m. wskocz na wyciąg na Łomnicę. Jeśli śniadanie nie wystarczy, możesz spędzić tu noc ciesząc się górską ciszą i bliskością gwiazd.

Łomnica

fot: Official Tatras Tourism Site (http://www.vt.sk/)

Skomentuj