25 ciekawostek o filmie "Dirty dancing" - Zalajkowane.pl - ciekawostki, newsy, video i wiele więcej!
Nowe!

25 ciekawostek o filmie “Dirty dancing”

1 / 3

17 sierpnia minęło dokładnie 30 lat od premiery kultowego filmu “Dirty Dancing”. Wyreżyserowany przez Emile Ardolino film, w którym główne role zagrali Patrick Swayze i Jennifer Grey jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych filmów o tańcu, miłości i młodości w historii kina. Z okazji 30-ch “urodzin” przygotowaliśmy 25 ciekawostek o filmie “Dirty Dancing”.


#25 Malowanie.. liści
Akcja filmu “Dirty Dancing” rozgrywa się latem. W rzeczywistości scenę podnoszenia w jeziorze kręcono w październiku. Jak to w październiku bywa liście zmieniały już kolor – producenci stwierdzili zatem, że warto je… pomalować na zielono. W niektórych momentach można zauważyć, że nie domalowano pewnych miejsc.

ciekawostki o filmie Dirty Dancing

fot: EastNews
#24 Kontuzja
Patrick Swayze i Jennifer Grey przez wiele godzin ćwiczyli scenę podnoszenia w jeziorze. W pewnym momencie Patrick stracił równowagę i uderzył kolanem o kamieniste dno jeziora.

“Pamiętam, że woda w jeziorze była bardzo, bardzo zimna. Trzeba być naprawdę młodym i spragnionym sławy, aby wytrzymać takie warunki na planie filmowym. To było straszne. Pamiętam, że zastanawiałam się, czy moje sutki mogą eksplodować z bólu” – powiedziała Jennifer Grey.#23 “She’s like a wind”
Piosenkę “She’s like a wind” wykonuje sam Patrick Swayze. Co ciekawe jest on również jej współautorem (ze Stacy Widelitz). Patrick napisał piosenkę dla swojej żony, Lisy Niemi.#22 Pogoda
Większość scen do filmu “Dirty Dancing” kręcona była w 40-stopniowych upałach. W trakcie jednego z dni zdjęciowych na planie zemdlało 10 osób w ciągu zaledwie 25 minut! Zupełnie odmienna pogoda panowała w trakcie kręcenia jednej z najsłynniejszych scen w całym filmie. Gdy Swayze i Grey wchodzili do wody (scena, którą możecie zobaczyć powyżej), na dworze panował chłód. Ekipa nagrywająca wszystko z oddali ubrana była w ciepłe kurtki. Aktorzy mieli na sobie letnie ubrania i musieli oczywiście wyglądać na zakochanych…


#21 Najbardziej “babski” film
W 2002 film zajął 1 miejsce w rankingu zamieszczonym na stronie internetowej Babycham na najbardziej “babskie” filmy wszechczasów. W 2007 roku z kolei “Dirty Dancing” znalazł się na 9. miejscu “Filmowych romansów wszechczasów”.


#20 “Dirty Dancing” i Clearasil
Sponsorem filmu miała być firma Clearasil produkująca między innymi popularny krem przeciwtrądzikowy. Warunkiem było umieszczenie na każdym plakacie tubki z kremem. Gdy scenarzystka odmówiła usunięcia wątku aborcji z filmu, szefowie firmy Clearasil wycofali się, a premiera odbyła się bez sponsora.


#19 Bezwartościowy film?
W maju 1987 wytwórnia „Vestron Pictures” pokazała film znanemu producentowi Aaronowi Russo, by ocenił jego szanse na rynku, powiedział: “Spalcie negatyw i odbierzcie ubezpieczenie”. Jak bardzo pomylił się Russo? Do 2009 roku film zarobił na całym świecie 214 mln. dolarów, podczas gdy jego budżet wynosił “zaledwie” 6 milionów.

ciekawostki Dirty Dancing

fot: welovecinema.fr
#18 „Love Man”
Johnny i Baby tańczą po raz pierwszy do piosenki „Love Man”. Problem w tym, że akcja filmu to rok 1963, a Redding nagrał piosenkę dopiero 4 lata później (w 1967 roku).#17 Główne role
Patrick Swayze i Jennifer Grey jako jedyni sprostali wymogom reżysera – potrafili tańczyć i posiadali niezbędne doświadczenie aktorskie. Do roli Baby, która finalnie zagrała Jennifer Grey przymierzano Heather Graham, Sarah Jessicę Parker i Debrę Winger. W rolę Johhny’ego początkowo miał wcielić się ktoś z trójki: Jeff Fahey, Val Kilmer, Billy Zane.

3 komentarze

Skomentuj