11 niesamowitych iluzji optycznych, które stworzyła natura
Nowe!

11 niesamowitych iluzji optycznych, które stworzyła natura

Zapewne większości z Was (podobnie jak mnie) iluzje optyczne kojarzą się ze zmyślnie narysowanymi obrazkami, lub dobrze zrobionymi zdjęciami, na których kolory, kształty, ułożenie lub cienie przedmiotów płatają figla naszemu mózgowi 🙂 Nie inaczej jest w świecie natury, która również „pozwala” sobie pogrywać z naszą wyobraźnią. Szperając w Internecie wynalazłem dla was 11 najlepszych iluzji optycznych, które stworzyła matka natura. Bez zbędnego przynudzania zapraszam Was zatem do zobaczenia poniższej galerii zdjęć!
Ps. Jakiś czas temu pokazywałem najdziwniejsze iluzje optyczne, które można zobaczyć w miejscach publicznych. Ci, którzy przegapili a mają chwilę – mogą nadrobić zaległości tutaj.
Ps.2 Po tym linkiem natomiast możecie zobaczyć 8 niesamowitych i bardzo rzadkich zjawisk atmosferycznych – również robią wrażenie.

1. Podwodny wodospad, Mauritius
Ta iluzja jest powodowana przez… piasek, który nierównomiernie rozkłada się na wybrzeżu. Na pierwszy rzut oka patrząc z góry wydaje się, że pod wodną znajduje się ogromna przepaść.
iluzje optyczne

iluzje optyczne

2. Iluzja: stojąca woda
Choć początkowo wygląda to jak odpowiednio spreparowane zdjęcie (np. stopklatka z filmu) to jest to po prostu deszcz, którego krople zatrzymały się na pajęczynie tworząc ten niesamowity widok.
iluzje optyczne


3. Chmury Undulatus asperatus, gdzieś w USA
Wyglądają jak dorysowane, lub „sfotoszopowane”. Fakt, że chmury Undulatus asperatus pojawiają się bardzo rzadko i są jeszcze nie do końca zbadane przez naukowców, tylko potęguje ich magię.
iluzje optyczne

iluzje optyczne

4. Twarz w śniegu (miejsce nieznane)
iluzje optyczne

5. Wyspa jak skrzypce, Kostaryka (Violin Island)
iluzje optyczne

6. Płacząca natura
iluzje optyczne

7. „The Badlands Guardian”, Alberta, Kanada
Zdecydowanie coś w tym jest, że widzimy ludzkie twarze w wielu miejscach. Tym razem iluzja, która odkryta została… w Google Earth. Badlands Guardian, to nic innego niż wyimaginowani strażnicy tej okolicy.
iluzje optyczne

8. Glen Canyon, Utah, USA
Na pierwszy rzut oka człowiek stoi niebezpiecznie blisko przepaści, podczas gdy tak naprawdę spaceruje on wzdłuż brzegu rzeki wewnątrz kanionu.
iluzje optyczne

9. Skały, które wyglądają jak fale, Arizona, USA
The Wave to kompleks skalny bardzo popularny wśród wszystkich miłośników fotografii. Ciekawy jest fakt, iż tylko w ciągu kilku godzin każdego dnia można zrobić idealne zdjęcie, na którym nie będzie absolutnie żadnych cienii.
iluzje optyczne

iluzje optyczne

10. Rzeka, która wygląda jak drzewo, Meksyk
Na pierwszy rzut oka wygląda jak uschnięte drzewo, podczas gdy tak naprawdę to „drzewo” to rzeka, a to białe to śnieg 🙂
iluzje optyczne

iluzje optyczne

11. Głowa Apacza, Francja
iluzje optyczne


za viralnova

One Comment

  1. Fotka numer 3 mnie urzekła, a wszystkie bardzo sliczne:-)

Skomentuj