10Eleven9 - koszula, która mierzy puls, oddech i sprawdza czy masz poprawną postawę - Zalajkowane.pl
Nowe!

10Eleven9 – koszula, która mierzy puls, oddech i sprawdza czy masz poprawną postawę

Inteligentna odzież, naładowana nowymi technologiami nadchodzi! Na pierwszy rzut oka koszula „10Eleven9” wygląda całkiem normalnie – minimalistyczny wygląd nie zwiastuje, że jest w niej coś szczególnego.

smart koszula 10ELEVEN9

fot: kickstarter.com
Według twórców inteligenta koszula nadaje się na każdą porę roku i można ją nosić na imprezach, w pracy, czy podczas wycieczek. 10Eleven9 ma aż 9 kieszeni – większość jest dobrze ukryta we wnętrzu koszuli i prawie niedostrzegalna. Niektóre z nich wyposażono w warstwy blokujące sygnał RFID, po to aby nikt nie skopiował kart płatniczych właściciela.

Bezpieczeństwo kart to jednak nie wszystko. Koszula wyposażona została w czujniki monitorujące tętno, oddech oraz czujniki korekcji postawy, działające na zasadzie wibracji lub wysyłania powiadomień. 10Eleven9 przekazuje dane do aplikacji na telefon, dzięki której można sprawdzić jak często w ciągu dnia jesteś np. zestresowany. Inteligentna koszula pozwoli sterować głośnością muzyki oraz odbierać telefon. Ponadto do zestawu dołączona jest kamera, którą można doczepić w wyznaczonym to tego miejscu, dzięki czemu z łatwością nagramy otaczającą nas rzeczywistość. Co ciekawe pomimo iż koszula „napakowana” jest technologią można ją prać w pralce i normalnie prasować.

smart koszula 10ELEVEN9

fot: kickstarter.com

smart koszula 10ELEVEN9

fot: kickstarter.com
Pomysłodawcy chcą wyprodukować ubranie, które nie tylko wygląda dobrze, ale wspiera użytkownika na różne sposoby. Smart ubranie ma według nich ułatwić nasze życie i uczynić je wygodniejszym. Koszula jest tylko pierwszym krokiem w osiągnięciu tego celu. Ma ona stać się swoistym interfejsem dla podejmowania interakcji z innymi smart obiektami.

smart koszula 10ELEVEN9

fot: kickstarter.com

smart koszula 10ELEVEN9

fot: kickstarter.comJakiś czas temu na kickstarterze twórcy projektu prowadzili zbiórkę pieniędzy. Udało im się zebrać €18,306 (ich celem było €50 000). Koszula w zależności od wyposażenia miała kosztować od €149 do €399. Czy inteligenta koszula trafi do produkcji? Na ten moment nie wiadomo…


Źródła (1), (2)

Skomentuj