Porzucone 100-letnie bagaże - Zalajkowane.pl
Nowe!

Porzucone 100-letnie bagaże

Na międzynarodowym lotnisku w Sacramento, w hali odbioru bagażu terminalu B ustawiono 7-metrowe filary składające się z ponad 700 sztuk bagażu każdy. Dla osób po raz pierwszy przylatujących do Sacramento, zderzenie z tymi konstrukcjami po wejściu do hali może być dość dezorientujące, a dla tych, którzy już to widzieli, pewnie zabawne.

Bagaż pochodzi od podróżnych, którzy od początku XX wieku do dnia dzisiejszego nie odebrali swoich walizek, czyli obejmuje cały okres, odkąd podróż samolotami była w ogóle możliwa.

Podstawy konstrukcji stanowią bardzo duże białe wózki bagażowe, które jednoznacznie kojarzą się z wózkami używanymi do transportu walizek do samolotu, użyanymi na lotniskach na całym świecie.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że bagaż wspiera strop lotniska. Odnosi się też wrażenie, że naruszenie konstrukcji poprzez wyciągnięcie jednej z toreb, mogłoby spowodować zawalenie! W rzeczywistości to dwie istniejące betonowe kolumny zostały zabudowane porzuconymi bagażami i stanowią dzisiaj dzieło sztuki stworzone w 1998 roku przez rzeźbiarza Briana Goggina.

źródło: atlasobscura.com

Skomentuj