10 kreatywnych reklam na schodach
Nowe!

10 kreatywnych reklam na schodach

Witajcie! 😉 Jakiś czas temu Czesio pokazywał wam fajne billboardy reklamowe (kto nie widział może zobaczyć tutaj), a dziś ja zabiorę was w krótką podróż po innych, kreatywnych formach reklamy. Przygotowałem dla was zestaw 10 reklam, które zrobiono na schodach i ruchomych schodach w różnych miejscach publicznych na całym świecie. 8 z nich wywarło na mnie wrażenie, a 2 ostatnie już niekoniecznie. Oceńcie sami.

1. Filipiny – reklama musicalu
Oto reklama musicalu „The sound of music” zrobiona na schodach centrum handlowego, w stolicy Filipin. Ciekawe prawda?

Kreatywna reklama na schodach

 

2. Chiny – Unicef
W 2008 roku agencja reklamowa „Ogilvy and Mather” wygrała konkurs na zorganizowanie i wykonanie kampanii reklamowej dla oddziału Unicef-u w Szanghaju. Kampania miała na celu zwrócenie uwagi na 1,5 miliona dzieci, które żyją w skrajnej biedzie, pomimo 30 lat ciągłego rozwoju gospodarczego w Chinach. Reklama przedstawia „dziecko ducha” a napis po chińsku głosi: „nie ignoruj mnie. W Chinach jest ponad 1,5 miliona dzieci żyjących w bardzo złych warunkach”.

Kreatywna reklama na schodach

 

3. Brazylia – National Geographic
Bardzo realistyczna reklama 3-D z krokodylem w roli głównej. National Geographic reklamowało w ten sposób jeden ze swoich programów.

Kreatywna reklama na schodach

 

4. Kampania na rzecz opakowań/toreb wielokrotnego użytku
Ta kampania reklamowa miała zwrócić uwagę ludzi na fakt, iż rokrocznie setki zwierząt i ryb żyjących w morzu ginie z powodu zjedzenia plastikowych toreb na zakupy.

Kreatywna reklama na schodach

 

5. IKEA
Szwedzka firma słynie z produkcji mebli, które są innowacyjne i pomagają zaoszczędzić miejsce. Oto schody stylizowane na szuflady, w których wszystko jest w idealnym porządku.

Kreatywna reklama na schodach

 

6. Sztokholm
Ta kampania przeprowadzona została w metrze. Władze Sztokholmu chciały przekonać mieszkańców do korzystania ze zwykłych schodów. Zamiast zwykłych stopni zainstalowano schodki o wyglądzie pianina, na których można było grać. Co ciekawe z tradycyjnych schodów pod wpływem tej kampanii zaczęło korzystać 66% ludzi więcej niż zwykle. Zobaczcie też filmik.

Kreatywna reklama na schodach


[youtube http://www.youtube.com/watch?v=ivg56TX9kWI?rel=0&w=640&h=360]

 

7. Filadelfia – Muzeum Sztuki
Agencja „UpStares Media”  od lat specjalizuje się w reklamie na schodach. Tym razem przed i w trakcie wystawy prac Salvadora Dalego, schody muzeum sztuki widziane z oddali pokazywały twarz artysty.

Kreatywna reklama na schodach

 

8. Durex i reklama prezerwatyw „extra long”

Kreatywna reklama na schodach

 

9. Linie lotniczeTurkish Airlines
W 2012 roku zwyciężyli w konkursie na najlepsze linie lotnicze na świecie. Spece od reklamy chcieli chyba, żeby ten sukces już więcej się nie powtórzył i postanowili zrobić takie cudo.

Kreatywna reklama na schodach

 

10.  Nike
Nie mam nic przeciwko promowaniu zdrowego stylu życia, ale zagrodzenie ludziom drogi na ruchome schody takim tandetnym chwytem, to chyba przesada?

Kreatywna reklama na schodach

 

źródło: oddee.com

Skomentuj