10 faktów: jak iPhone zmienił świat.
Nowe!

10 faktów pokazujących jak iPhone zmienił świat

2 / 2

5. Autokorekta

autokorekta

Interfejs dotykowy „odebrał” nam klawiaturę analogową, lecz podarował wygodę i koszmar autokorekty.

Niewłaściwa autokorekta jest częścią codzienności dla użytkowników smartfonów. Apple opatentował oprogramowanie, które pokazuje użytkownikom skorygowane słowa w wiadomościach.

4. Spadek intelektu i pamięci wśród użytkowników

aplikacje mobilne

Za każdym razem, kiedy pojawia się jakieś pytanie, możemy wyciągnąć komórkę i sprawdzić odpowiedź. To rozluźnia i sprawia, że pamięć do spółki z myśleniem stają się zbędne.

Rzecz jasna, kieszonkowa „ściąga” jest z wielu powodów wygodna: rozkłady pociągów, tłumaczenia słów, przepis na obiadek. Jednak sytuacja zmienia się diametralnie, gdy bateria naszego gadżetu się rozładuje.

3. Ekran wielodotykowy: opatentowaliśmy to!

Multitouch’a używa się do zmiany skali obrazu iPhone. Aktywny wkład w popularyzację tego pojęcia jest przypisywany firmie Apple, choć technologia powstała jeszcze na początku lat 80.

2. Aplikacje mobilne

aplikacje mobilne 2

Ten termin powstał około 10 lat temu i obecnie skupia wielomiliardowy runek. Pojawienie się na świecie pierwszego Smartfonu doprowadziło do powstania wielu dużych firm (na przykład Instagram i Uber).

Sklep z aplikacjami App Store zaczął działać w 2008 roku, kiedy na rynku ukazał się iPhone 3G. Dzisiaj sklep obsługuje około 2 mln aplikacji. W ciągu 9 lat liczba pobrań przekroczyła 100 mld ! W 2015 roku obrót platformy wynosił $20 mld, co przyniosło Apple około $6 mld zysku.

1. iPod jest końcem!

prezentacja 2

Nim iPhone zobaczył światło dzienne, nosiliśmy ze sobą odtwarzacze MP3, komórkę i kamerę cyfrową.

W 2009 roku Apple sprzedało około 55 milionów odtwarzaczy iPod. Co prawda, każdy sprzedany iPhone zajmował miejsce iPod’a, który z kolei stawał się niepotrzebny. Apple nadal je sprzedaje, jednak modele dawno nie ulegały znacznym zmianom.

za: qwrt.ru

Skomentuj