Szalona wspinaczka na najwyższy komin w Europie i 152 pompki na szczycie! - Zalajkowane.pl
Nowe!

Szalona wspinaczka na najwyższy komin w Europie i 152 pompki na szczycie!

Marcin Banot, którego kojarzyć możecie pod pseudonimem BNT zyskał szerszą popularność po opublikowaniu jakiś czas temu materiału, na którym wspiął się na Diabelski Młyn w Śląskim Wesołym Miasteczku. Jego wyczyn obiegł media w kraju i regionie, a Internauci podzielili się na tych, którzy popierają i kibicują youtuberowi w realizacji swojej pasji i tych, którzy jej nie rozumieją, nie popierają, a nawet obrażają.

3 października 2017 roku BNT opublikował najnowsze video, na którym wspina się na najwyższy komin w Europie. Co więcej na jego szczycie uczestnicy wyprawy stawali na rękach i robili pompki!

360-metrowy komin w Trbovlju na Słowenii został zbudowany w 1976 roku i jest obecnie najwyższą tego typu konstrukcją w Europie. Budowa komina pochłonęła 11 tysięcy metrów sześciennych betonu (dla porównania gruszka budowlana średnio mieści do 9 m3 betonu) i ponad 1000 ton hartowanej stali. Tak duża wysokość była niezbędna, by zapewnić uwalnianie trujących zanieczyszczeń z elektrowni cieplnej poza głęboką dolinę rzeki Sawa, w której znajduje się elektrownia.

Wersja skrócona (3 minuty)


Pełna wersja (22 minuty)


Nagranie ze wspomnianej wspinaczki na Diabelski Młyn

Skomentuj