Top12: Najlepsze parki wodne świata
Nowe!

Top12: Najlepsze parki wodne świata

2 / 2

#6 Tropical Islands (Krausnick, Niemcy)
Ogromna hala w której znajduje się teraz park Tropical Islands wykorzystywana była jako… hala produkcyjna sterowców. Od 2004 roku jest tu jeden z największych na świecie krytych basenów, którego długość wynosi 200 metrów, dżungla z 50 tysiącami roślin, sztuczna plaża, zjeżdżalnie, hotel i klub nocny. Jeśli to mało, to zawsze można skorzystać z oferty przelotu balonem. Aquapark czynny jest 24 godziny na dobę i znajduje się 60 km na południe od Berlina.
najlepsze-parki-wodne-tropical-islandnajlepsze-parki-wodne-tropical-island-2

#5 Watercube Waterpark (Pekin)
Jeszcze w 2008 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w miejscu, gdzie obecnie znajduje się WaterCube Waterpark olimpijskie medale na basenie zdobywał między innymi Michael Phelps. Dzięki inwestycji chińskiego rządu połowę obiektu przekształcono w wodny park rozrywki. Na powierzchni 600 000 metrów kwadratowych na turystów czekają między innymi: basen z falami, sztuczna rzeka, jacuzzi oraz 13 zjeżdżalni. Koszt inwestycji wyniósł 51 milionów dolarów.
najlepsze-parki-wodne-watercubenajlepsze-parki-wodne-watercube-2

#4 WaterWorld Waterpark (Ayia Napa, Cypr)
Park Wodny w Ayia Napa to świetna rozrywka dla dzieci i dla dorosłych. Ten aquapark otwarto w 1996 roku i dziś jest to jeden z najpopularniejszych parków wodnych świata. Wśród atrakcji są między innymi zjeżdżalnie, baseny z falami, rwące potoki, rafting – a wszystko to utrzymane jest w klimacie mitologii greckiej!
najlepsze-parki-wodne-cyprnajlepsze-parki-wodne-cypr-2

#3 Wet’n Wild (Orlando, Floryda)
Floryda to prawdziwa mekka dla fanów wodnej rozrywki. Wet’n’wild znajduje się zaledwie 5km od wymienionego już parku Aquatica. Wet ‘n Wild Orlando ma w swojej ofercie między innymi basen ze sztucznymi falami oraz przeróżne rodzaje zjeżdżalni, w tym takie, które przypominają… dyskotekę. Podczas przejażdżki zjeżdżalnią Disco H2O pasażerowie czteroosobowych “wagoników” zjeżdżają przy akompaniamencie przebojów z lat ’70 oślepiani pulsującym światłem dyskotekowych kul i migających świateł. Pomimo, iż park oferuje mnóstwo zjeżdżalni i wodnych rollercoasterów, to główny nacisk położony jest zawsze na atrakcje takie jak pokazy czy wystawy poświęcone zwierzętom, a szczególnie orkom i delfinom.
najlepsze-parki-wodne-wetnwild2najlepsze-parki-wodne-wetnwild

#2 World Waterpark (Alberta, Canada)
Usytuowany w West Edmonton Mall w Albercie park to drugi pod względem wielkości na świecie kryty park wodny. Kanadyjczycy mogą pochwalić się największym na świecie krytym basenem ze sztucznymi falami, który mieści 2,7 milionów galonów wody.
Atrakcje przyciągające turystów spragnionych wodnych rozrywek to między innymi pętlowa zjeżdżalnia i wieża do skoków na bungee “Blue Thunder” zawieszona nad basenem.
najlepsze-parki-wodne-alberta

#1 Yas Waterworld (Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie)
Otwarty w styczniu 2013 roku w Abu Dhabi mega aquapark o oferuje gościom aż 43 wodne atrakcje. Co ciekawe Yas Waterworld zbudowano zgodnie z zasadami ekologii – wykorzystuje on w swoich basenach i zjeżdżalniach odsoloną wodę pochodzącą z Zatoki Perskiej. Jedną z największych atrakcji jest wodny roller coaster Bandit Bomber o długości 550 metrów. W Yas Waterworld znajduje się również jeden z dziesięciu największych na świecie symulatorów surfingu.
najlepsze-parki-wodne-dubaj

– – – – – – – – – – – – – – – – – >>> POLECAMY <<<- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Drodzy czytelnicy – polecamy darmową aplikację mobilną “Promocje” (na telefony z Androidem), która:
– wyświetla najnowsze gazetki promocyjne sklepów w Waszej okolicy i w całej Polsce (sklepy można przeglądać według nazwy lub na wygodnej mapie pokazującej sklepy w Waszej okolicy)
– posiada ponad 200 codziennie aktualizowanych gazetek
– pozwala zaoszczędzić miejsce w portfelu dzięki opcji skanowania kart lojalnościowych
– informuje o zbliżających się niehandlowych niedzielach
– wkrótce pozwoli przesyłać między użytkownikami listy zakupowe oraz wproawdzony zostanie moduł skanowania paragonów

Zachęcamy do pobrania.za CNN

Skomentuj