TOP 10 Freak Fights, czyli pojedynki niekoniecznie sportowe.
Nowe!

TOP 10 Freak Fights, czyli pojedynki niekoniecznie sportowe

Zorganizowane bójki osób, które nie zajmują się profesjonalnie sportami walki to nie tylko polski wynalazek. Wielokrotnie na świecie robiono ogromne medialne wydarzenia wokół pojedynków, których największą wartością był właśnie marketing. Podczas tzw. „freak fights” otoczka imprezy zwykle jest sztucznie pompowana przez organizatorów, którym chodzi o jak największy rozgłos, gwarantujący wysoką rentowność całego przedsięwzięcia.

Nie da się ukryć, że w wielu przypadkach poziom widowiska bywa żenujący, a zawodnicy prezentują mizerne umiejętności sportowe. Styl walki, waga i wiek uczestników rzadko mają jakiekolwiek znaczenie, liczy się show.

Ostatnio zrobiło się głośno o takich pojedynkach, więc postanowiłem sprawdzić, jak szalone walki wyglądają na świecie.

10. Randy Couture vs. James Toney

W 2010 roku bokser James Toney postanowił sprawdzić swoje siły w pojedynku z gwiazdą MMA – Randy Couture. Wytrzymał około 3 minut i prawdopodobnie po raz ostatni spróbował wejść do oktagonu bez odpowiedniego przygotowania w mieszanych sztukach walki.

Randy Couture vs. James Toney

Foto. bleacherreport.com

9. Mickey Rourke vs. Elliot Seymour

Znany aktor i zapaśnik Mickey Rourke zmierzył się w pojedynku bokserskim z młodszym o 33 lata Elliotem Seymour. Rourke w chwili walki miał 62 lata, a jego przeciwnik był podobno bezdomnym, którego opłacili ludzie z ekipy aktora. Walka odbyła się w Moskwie.

Mickey Rourke vs. Elliot Seymour

Foto. bellenews.com

8. Dave Bautista vs. Vince Lucero

Kolejne show również należało do aktora i zawodnika wrestlingu – Dave Bautisty, który w 2012 roku zmierzył się z Vincem Lucero. Odtwórca głównej roli w filmie „The Animal” pokonał przeciwnika w pierwszej rundzie dzięki uderzeniom w parterze.

Dave Bautista vs. Vince Lucero

7. Fedor Emelianenko vs. Zuluzinho

W 2005 roku w ringu stanęli dwaj zawodnicy, którzy zawodowo zajmują się mieszanymi sportami walki. Pojedynek był jednak nietypowy, ponieważ obu panów dzieliła różnica około 70 kg. Bardzo szybko zwyciężył lżejszy Emelianenko.

Fedor Emelianenko vs. Zuluzinho

Foto. mma.tv

6. Kimbo Slice vs. Dada 5000

W tym roku w lutym znany z ulicznych walk Kimbo Slice (Kevin Ferguson) pokonał przez duszenie Dada 500 (Dhafir Harris). Ostatecznie Komisja Sportowa stanu Teksas zmieniła wynik pojedynku na „no-contest”, ponieważ wynik testu antydopingowego Kimbo okazał się pozytywny.

Kimbo Slice vs. Dada 5000

Foto: lowkickmma.com

5. Royce Gracie vs. Ken Shamrock

Ta walka również była częścią gali z lutego tego roku. Na przeciwko siebie stanęły dwie legendy MMA, których łączny wiek jest liczbą trzycyfrową. Podobnie do poprzedniego pojedynku, w tej walce Ken Shamrock był pod wpływem środków dopingujących. Starcie wygrał Gracie.

Royce Gracie vs. Ken Shamrock

4. Tim Sylvia vs. Ray Mercer

W 2009 roku w oktagonie stanęli zawodnik MMA Tim Sylvia i znany głównie z walk bokserskich Ray Mercer. Ten pierwszy bardzo potrzebował zwycięstwa ponieważ znajdował się w trudnym momencie swojej kariery, ale przegrał przez knockout w 8 sekund.

Tim Sylvia vs Ray Mercer

Foto. sherdog.com

3. Ikuhisa Minowa vs. Giant Silva

Pochodzący z Japonii zawodowy zapaśnik Ikuhisa Minowa wydawał się bez szans w starciu z Giant Silva. Walka odbyła się w 2006 roku i niespodziewanie zwyciężył wojowniczy wrestler z kraju kwitnącej wiśni.

2. Royce Gracie vs. Akebono Taro

W sylwestrowej walce z 2004 roku również zwyciężył dużo mniejszy zawodnik. Royce Gracie chciał pokazać tą walką siłę brazylijskiego jiu-jitsu i udało mu się to znakomicie. Po około dwóch minutach sędzia zakończył walkę przyznając zwycięstwo Brazylijczykowi.

Royce Gracie vs. Akebono Taro

Foto. mma.uno

1. Ikuhisa Minowa vs. Eric ‘Butterbean’

Na końcu listy znowu pojawia się Ikuhisa Minowa, który przerwał passę Erica Escha weterana organizacji PRIDE poddając go balachą.

Ikuhisa Minowa vs. Eric ‘Butterbean’

Foto. mmafury.com

Skomentuj