Sposób siedzenia mówi wiele o naszej osobowości! - Zalajkowane.pl
Nowe!

Sposób siedzenia mówi wiele o naszej osobowości!

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile informacji o nas samych przekazujemy poprzez tzw. język ciała. Język ten, choć nie uświadamiamy sobie tego i nie musimy być znawcami, jest odczytywany przez osoby, z którymi przebywamy. My sami także „odczytujemy” innych w ten sam sposób, przez ich własny język ciała. Słaby, oszczędny język ciała może sprawić, że ktoś wydaje się nieuczciwy, albo obojętny, nawet jeśli jego słowa wyrażają emocje i otwartość. Nasza postawa, gestykulacja, chód, a nawet sposób siedzenia jest częścią naszego języka ciała, który może ujawnić wiele o tym, kim jesteśmy i co myślimy.

Co mówi o Tobie sposób, w jakim siedziesz?

1. Pozycja A

Osoby, które trzymają kolana razem, łydki wygodnie rozchylone, ale z kolei palce stóp skierowane mają do wewnątrz, są najprawdopodobniej twórcze i charyzmatyczne. Czasami mogą wydawać się nieco dziecinne. Może się zdarzyć, że powiedzą coś zanim pomyślą, ale generalnie inni postrzegają takie osoby jako szczęśliwe. Osoby siadające w ten sposób mają tendencję, aby unikać problemów w swoim życiu. Dobrą wiadomością jest to, że nie da się o nich powiedzieć, że są nudne.


2. Pozycja B

Macie zwyczaj krzyżowania nóg w pozycji siedzącej? Jeśli tak, to prawdopodobnie jesteście marzycielami. Ludzie, którzy zakładają nogę na nogę, często mają dziwne pomysły, które dają innym do myślenia… Jest wielce prawdopodobne, że ich wyobraźnia jest nieprzeciętna. Są niespokojne, kiedy przebywają zbyt długo w jednym miejscu, nawet jeśli chodzi o pracę, relacje z ludźmi i wszystko inne w ich życiu. Mają mnóstwo przyjaciół, gdyż z natury są to osoby bardzo towarzyskie.


3. Pozycja C

Siedzenie z nogami oddalonymi od siebie, może oznaczać dość chaotyczną osobowość i co za tym idzie problemy z koncentracją na ważnych zadaniach. Czy to praca, czy życie rodzinne, relacje ze znajomymi lub członkami rodziny, wydaje się, że ciągle coś wisi w powietrzu. Jednak wiele osób przekuwa to w motywację do działania, dlatego są często motorem wielu działań i odnoszą sukcesy. Ale w garniturach jest im za ciasno. W działaniu lepiej czują się w jeansach i T-shircie.


4. Pozycja D

Ludzie, którzy siedzą z nogami równolegle ułożonymi, są schludni i inteligentni, ale też wrażliwi. Taka pozycja siedzenia wskazuje, że wolą uniknąć konfliktu, a także chcą zachować swoje uczucia dla siebie. Może być tak, że skrywają w ten sposób swoją niepewność, ale można na nie liczyć, bo nie boją się wyjść i postawić, jeśli czują, że dzieje się coś złego.


5. Pozycja E

Siedząc z nogami złączonymi, pochylonymi pod tym samym kątem w jedną stronę sugerujemy, że jesteśmy osobami, która uważają, że ​​wszystko ma swój czas i swoje miejsce. Teraz zajmujemy się np. swoją edukacją, następnie przyjdzie czas na karierę, a potem jeszcze coś innego. Takie osoby stawiają cele wysoko i ciężko pracują, aby je osiągnąć. Lubią ubierać się z klasą, bo uważają, że wygląd jest ważny. Są wrażliwi na krytykę.


źródło: davidwolfe.com

Skomentuj