Scrapbooking ozdabianie, wyklejanie dla dorosłych. Scrapbook
Nowe!

Scrapbooking – ozdabianie i wyklejanie dla dorosłych

Scrapbooking to przede wszystkim metoda ozdabiania stron albumów fotograficznych. Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowy papier, nożyczki do wycinania profilu, ćwieki, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, klej. Bardziej wyrafinowane ozdabianie wymaga także: pieczątek dekoracyjnych, farbek i pisaków z efektem Pluster („puchnących”), szablonów, shape cutter, naklejek dziurkaczy wzorków, kolorowego proszku itd.”

scrapbooking, ozdabianie albumów fotograficznych

Taki własnoręcznie ozdobiony album ze zdjęciami lub wspomnieniami robi furorę nie tylko za Oceanem, ale również i w Polsce. Ten trend zdobywa swoich zwolenników i oddanych fanów ze względu na nieskończone możliwości kreacji takiego albumu. Jest również bardzo relaksującą formą spędzania wolnego czasu.

Dekorując w ten sposób album ze zdjęciami, może on nabrać bardzo osobistego charakteru, stać się wyjątkową pamiątką (np. album ze zdjęciami ślubnymi, komunijnymi itd.) lub stanowić świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby, w którym będą znajdować się nasze wspólne zdjęcia. Taką metodę można również wykorzystać do tworzenia kartek świątecznych lub dekoracji pudełek. Powinna ograniczać nas jedynie nasza wyobraźnia 🙂

Oferta internetowych sklepów sprzedających elementy do scrapbookingu ciągle się poszerza, a stacjonarnie tego typu elementy można kupić w Empiku bądź Tigerze lub bardziej specjalistycznych sklepach papierniczych.

scrapbook, ozdabianie książek

Do scrapbookingu przekonała mnie przede wszystkim Paulina z bloga domowa.tv, ale również Magda z My Pink Plum i Alina z Design your life. Dziewczyny z wielką pasją opowiadały o swoich projektach, zachęcając tym samym do odważnego wzięcia spraw w swoje ręce i rozpoczęcia zabawy. W końcu scrapbooking to świetna forma relaksu dla każdego umożliwiająca uwolnienie swojej wyobraźni, wykonanie czegoś nietuzinkowego i jedynego w swoim rodzaju.

Skomentuj