Scottie Go! gra edukacyjna z Polski, która nauczy dzieci programowania.
Nowe!

Świąteczny prezent od poznańskich naukowców, który nauczy dzieci programowania

Scottie Go! to gra łącząca układanie realnych klocków z darmową aplikacją na urządzenia mobilne. Innowacyjne rozwiązanie polskich programistów nauczy dzieci wstępnych założeń programowania oraz zapewni długie godziny zabawy. Twórcy gry przekonują, że naukę programowania warto zacząć jak najwcześniej, więc do przygotowanej przez nich rozgrywki mogą przystąpić nawet sześcioletnie maluchy.

Układanie poszczególnych części wirtualnego kodu wiąże się często z używaniem abstrakcyjnych pojęć, które ciężko zrozumieć szczególnie dzieciom. Połączenie zabawy i pracy w grupie znakomicie pobudza intuicję i kreatywność przyszłych twórców skomplikowanych algorytmów.

Gra Scottie GO!

Foto. Sklep Google

Historia robota Scottiego zaczyna się w roku 2030. Gracze muszą pomóc mu w odnalezieniu części zamiennych do pojazdu, którym przybył na Ziemię. Dzieci układają z klocków kolejne części kodu i w ten sposób programują ruchy robota. Następnie za pomocą aplikacji użytkownicy skanują ułożony na planszy program i otrzymują odpowiedź czy zastosowane rozwiązanie jest poprawne.

Scottie GO! gra planszowa

Foto. Sklep Google

Grę Scottie Go! przygotowano w dwóch wersjach:

  • dla użytkowników domowych – 60 zadań i 7 modułów,
  • model edukacyjny – 91 zadań i 10 modułów

Programiści, którzy napisali grę zapewniają, że już niedługo rozgrywka będzie kompatybilna z prawdziwymi robotami LEGO. W planach mają też rozbudowanie scenariusza zabawy przez dodawanie coraz bardziej skomplikowanych zadań.
Scottie Go! dostępny jest w sprzedaży internetowej i stacjonarnej. Cena gry planszowej w wersji edukacyjnej wynosi około 170 zł, a aplikacja do skanowania kodu jest darmowa i możecie ją pobrać ją tutaj.

Skomentuj