Prosty akt dobroci- czy jeszcze istnieje wśród nas? - zalajkowane.pl
Nowe!

Prosty akt dobroci – czy jeszcze istnieje wśród nas?

Loguję się do swojego konta Czesiowego i pierwsze co widzę to zapowiedź krótkiego filmuSimple act of kindness” w tłumaczeniu Prosty akt dobroci.

Dlaczego postanowiłem o tym napisać? Why?:) 

Teraz pewnie moja Czesiowa się zezłości ponieważ nie powiedziałem jej o wczorajszej sytuacji przez zbędną samochodową kłótnię:) 

Proszę tego nie odbierać jako dziwną formę wychwalanie swojej osoby, ale ja naprawdę nie potrafię przejść z obojętnością widząc ludzką krzywdę…Wczoraj na Targówku kiedy poszedłem do Ikei zrobić przyjemność Czesiowej i małemu Czesiowemu (nie udało się finalnie z braku laku) po drodze zaczepiła mnie pewna kobieta i poprosiła o pieniądze na jedzenie. Ostatnio wrzucałem treści na temat ludzi, którzy żebrzą na „dzieciaka”, ale tutaj to była starsza Pani. Okazało się, że mieszka na Pradze ma syna, ale syn ma 5kę dzieci, mąż zmarł, a Ona z małą rentą poprostu sobie życiowo nie daje rady. 

Chciałem pomóc bardziej, ale poza rozmową i wsparciem finansowym wiele zrobić nie mogłem…oddałem kilka groszy, które jak zwykle walały się po schowku w aucie i dodatkowo chcąc mieć pewność, że kobieta może zachować resztki godności zaprosiłem ją na obiad w Ikei 🙂 Porozmawialiśmy chwilę i w podziękowaniu otrzymałem największy z możliwych prezentów jaki można otrzymać od nieznanej Tobie osoboy…Szczery uśmiech 🙂 

Jak już wcześniej wspominałem pierwsze co zobaczyłem po zalogowaniu dzisiaj na fejsbukowe konto był ten oto filmik, który polecam abyście teraz obejrzeli:) !!!

 

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=pTJ6WVeNo94]

 

Zastanówcie się jak często otrzymujecie lub dajecie od siebie…Troszkę się tutaj rozklejam, ale może to, dlatego, że boli mnie fakt coraz większej znieczulicy panującej na świecie…Nawet wujek Google nie jest w stanie pokazać mi „aktu dobroci” – zaledwie 3 grafiki na tyle serczu :/ 

Konkulzja jest prosta…na zwykły akt człowieczeństwa zawsze jest czas i miejscie (jak pokazuje poniższy obrazek) potrzebne są tylko chęci!!!

prosty akt dobroci

 

Cheerios, @Czesio69 Twit Twit:) 

superczesio-kopia

Źródło: indulgd, youtube Chad Brownstain

 

One Comment

Skomentuj