Niezwyciężeni - film animowany o walce Polaków o niepodległość - Zalajkowane.pl
Nowe!

Niezwyciężeni – film animowany o walce Polaków o niepodległość

Internet podbija animacja o historii Polski, która miała swoją premierę 15 września. Krótkometrażowy film animowany opowiada o losach Polski i Polaków od wybuchu II wojny światowej, a przygotowany został przez Instytut Pamięci Narodowej w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i rosyjskiej. Narratorem filmu w wersji polskiej jest Mirosław Zbrojewicz, a wersji angielskiej brytyjski aktor Sean Bean.

Krzysztof Noworyta, producent filmu ze studia Fish Ladder/Platige Image, podkreślił, że animacja ma posłużyć popularyzacji historii Polski.

Liczące się kraje bardzo dbają o to, w jaki sposób prezentowana jest ich historia. Potrafią świetnie pozycjonować swoją narrację w świadomości zbiorowej swojego narodu. „Niezwyciężonymi” wytyczamy nowy styl opowiadania o historii Polski. Przemawiamy językiem popkultury, bo to współczesna lingua franca, którą mówi cały świat.W ramach promocji filmu uruchomiono strony theunconquered-movie.com, niezwyciezeni.ipn.gov.pl i niezwyciezeni-film.pl, na których można dowiedzieć się więcej o wydarzeniach pokazywanych w filmie i poznać losy prawdziwych bohaterów.

Skomentuj