Niebo nad Tatrami - piękny film poklatkowy autorstwa Michał Ostaszewskiego - Zalajkowane.pl
Nowe!

Niebo nad Tatrami – piękny film poklatkowy autorstwa Michał Ostaszewskiego

Tatry są piękne o każdej porze roku i nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Fotograf Michał Ostaszewski pokazał magię tego miejsca w krótkim, poklatkowym filmie wideo, na który składa się ponad 19 tysięcy zdjęć! Projekt dość długo czekał na realizację i wielokrotnie był przekładany ze względu na warunki atmosferyczne. Pogoda dopisała 1 kwietnia i właśnie wtedy udało się wjechać na Łomnicę – drugi najwyższy szczyt Tatr i najwyższy dostępny kolejką gondolową z budynkiem na wierzchołku.

Całość (łącznie z późniejszą obróbką) to efekt ponad 120 godzin pracy. Patrząc na efekt końcowy nie możemy wyjść z podziwu – wygląda to naprawdę rewelacyjnie. Oto co na swoim facebookowym profilu napisał autor:

„Oto efekt mojej pracy, 4 minuty scen ukazujących piękne widoki i niesamowite nocne niebo jakie można podziwiać z tego najwyższego dostępnego kolejką linową szczytu w Tatrach (drugiego najwyższego w ogóle w Tatrach, zaraz po Gerlachu). To finalna selekcja pracy na którą poświęciłem około 120h ciągłej pracy na miejscu oraz później przy komputerze, powstała z ponad 19 000 pojedynczych klatek uchwyconych na szczycie”.


Zanim przejdziemy do wspomnianego wideo – zerknijcie na poniższe ujęcie przedstawiające Drogę Mleczną tuż przed świtem.

Droga Mleczna nad Łomnicą

fot. Michał Ostaszewski„Wypad na Łomnicę był dla mnie jednym z tych na które przyszło mi sporo poczekać i też nie jest dostępny dla każdego. Jednak przy wsparciu osób z astronomicznego świata otrzymałem możliwość spędzenia nocy w obserwatorium i sfotografowania nocnego nieba z tego tatrzańskiego szczytu. W oczekiwaniu na pogodę przekładałem ten wypad 4 krotnie, jednak finalnie noc na początku kwietnia okazała się tą najwłaściwszą ze względu na ułożenie Drogi Mlecznej. To zdjęcie prezentuje jej ułożenie około godziny 4 rano, tuż przed świtem (po lewej za obserwatorium zaczyna już w zasadzie świtać). Zaskoczony jestem również tym że mimo iż na dole bardzo mocno świecił Poprad i okoliczne miejscowości udało mi się otrzymać tak wiele detali i subtelnych szczegółów na Drodze Mlecznej” – napisał na facebooku autor zdjęcia Michał Ostaszewski

Strona autora: ostaszewskiphoto.com
Facebook: facebook.com/michalostaszewskiphotography
Instagram: instagram.com/michael_ostaszewski

Skomentuj