Manicure hybrydowy - czy można se sobą mieszać produkty różnych marek?
Nowe!

Manicure hybrydowy – czy można se sobą mieszać produkty różnych marek?

Wszechświat produktów hybrydowych stale się rozrasta. Na rynku kosmetycznym pojawiają się nowości ułatwiające aplikację lub gwarantujące niebanalne efekty. Hitem ostatnich sezonów są matowe topy hybrydowe bez przemywania lub produkty 3w1. Czy jednak płytka paznokcia powinna stać się polem do hybrydowych eksperymentów?

lakiery do paznokci

fot. freepik.com
Czy top jednej marki można nałożyć na lakier hybrydowy innego producenta? – to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które lubią testować nowinki pojawiające się regularnie na rynku kosmetycznym. Konieczność stosowania bazy, kolorowego lakieru, topu, a nawet cleanera od tego samego producenta traktują one jako ograniczenie. A przecież kreatywność tworzenia stylizacji nie powinna trafiać na żadne bariery! Na szczęście na pomoc przychodzą przedstawiciele marek lakierów hybrydowych i …blogerki. To właśnie one chętnie zdają relację ze swoich odkryć i dzielą się doświadczeniami.

Łączenie hybryd wielu marek – hit, czy kit?

Producenci lakierów hybrydowych są zgodni, że najlepsze i najtrwalsze stylizacje stworzą topy hybrydowe, bazy i lakiery, które łączy ta sama marka. I rzeczywiście, wiele użytkowniczek technologii hybrydowej opisuje na internetowych forach swoje perypetie, które potwierdzają tę tezę. Jakie problemy napotkały? Na przykład podkład pod hybrydy nie chciał połączyć się odpowiednio z kolorem, który wręcz spływał z płytki. O odpowiednim utwardzeniu produktu nie mogło być więc mowy.

Blogerki, które zajmują się nowinkami kosmetycznymi i stylizacją paznokci przyjmują na ogół odmienne stanowisko. Na podstawie własnych doświadczeń dowodzą, że baza pod hybrydy i top tej samej marki mogą stworzyć perfekcyjny manicure z lakierem kolorowym z innego źródła. Dla niektórych dziewczyn właśnie taka kombinacja okazała się najbardziej skuteczna. Jak widzisz odpowiedź na tytułowe pytanie, jest zależna od indywidualnych doświadczeń. Nie ma jednej, właściwej odpowiedzi.

Topy hybrydowe, bazy i cała reszta. Decyzja należy do Ciebie!

Czasem trudno określić, czy winę za słaby, odpryskujący manicure ponosi łączenie różnych produktów. Hybryda może nie być trwała, ponieważ nie została odpowiednio zaaplikowana lub po prostu płytka paznokcia jest wyjątkowo wymagająca. Jeśli lubisz eksperymentować, przekonaj się sama, czy mieszanie różnych produktów od wielu producentów będzie dla Ciebie satysfakcjonujące. Wybierz np. multibrandowy sklep internetowy, który pozwoli Ci zamówić produkty różnych marek za jednym zamówieniem. Jeśli próby przyniosą fiasko, będziesz mogła podzielić się niechcianym produktem z koleżanką lub urządzić hybrydową wymiankę wśród znajomych. Warto też polować na lakier, bazę i top do hybrydy, kiedy ich cena jest promocyjna.

W świecie hybryd trudno czasem o jednoznaczne odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Każda kobieta jest inna, a więc analogicznie, każda płytka paznokcia posiada swoje indywidualne cechy. Może być bardziej tłusta, pofalowana, łamliwa. Wszystkie te czynniki będą miały wpływ na trwałość hybrydy. Dla części kobiet najlepsze topy hybrydowe to te, które spełniają swoją podstawową funkcję, dla pozostałych prym wiodą produkty pozostawiające na lakierze dodatkowy efekt. Zarówno jednym, jak i drugim, polecamy topy hybrydowe od CosmeticsZone.

Jeśli mimo obaw, chcesz spróbować połączyć bazę i top od jednego producenta, z różnymi kolorowymi lakierami, poszukaj najpierw konkretnych relacji doświadczonych blogerek. Najlepiej, by profesjonalnie zajmowały się one stylizacją paznokci. Doświadczenie poparte pracą z wieloma kobietami pozwoli Ci podjąć najlepszą dla Ciebie decyzję.


Wpis powstał przy współpracy z lakieryhybrydowe.pl

Skomentuj