Kochankowie z Mantui - Zalajkowane.pl
Nowe!

Kochankowie z Mantui

Kochankowie z Mantui

Ręce i nogi kochanków splecione w miłosnym uścisku, głowy przyłożone czoło do czoła – w takiej pozycji znaleziono szkielety pary młodych osób, które przytulone do siebie leżą tak od 6000 lat! W 2007 roku na stanowisku archeologicznym w okolicach wioski Valdaro we włoskiej Lombardii, znaleziono niemal idealnie zachowane neolityczne pozostałości kobiety i mężczyzny, które ułożone były w sposób świadczący o łączącym ich głębokim uczuciu.

Kochankowie z Mantui

Niezwykły podwójny pochówek w nietypowej i niespotykanej nigdzie indziej pozycji wywołał poruszenie, gdy go odkryto. Bardziej powszechna i bardziej prawdopodobna hipoteza podaje, że zostali ułożeni w tej pozycji już po śmierci, wraz z przedmiotami ich codziennego użytku takich jak strzały, noże i ostrza.

Archeolodzy, którzy znaleźli szczątki postanowili, nie rozdzielać dwojga kochanków. Ich szkielety zostały wykopane wraz z blokiem ziemi wokół nich. Nierozłączna para tkwi po dziś dzień w wiecznym uścisku. Można ją zobaczyć w Muzeum Archeologicznym w Mantui, w pobliżu miejsca znaleziska.

Kochankowie z Mantui

źródło: atlasobscura.com

Skomentuj