Kino akcji w świecie zwierząt czyli węże w pogoni za Iguaną - Zalajkowane.pl
Nowe!

Kino akcji w świecie zwierząt czyli węże w pogoni za Iguaną

Po dziesięciu latach od premiery pierwszej części BBC nakręciło kontynuację serialu „Planeta Ziemia”. „Planet Earth II” jako pierwsza z produkcji BBC, wykorzystuje wysoki standard rozdzielczości obrazu 4K. Zdjęcia rozpoczęły się już kilka lat temu i trwały ponad 5,5 roku (dokładnie 2089 dni), a w tym czasie ekipa BBC odbyła 117 wypraw, odwiedzając przy okazji 40 krajów.

W brytyjskiej wersji tekst czyta nie kto inny jak Sir David Attenborough (w Polsce Krystyna Czubówna), a muzykę skomponował Hans Zimmer, który na swoim koncie ma między innymi 9 nominacji do Oskara i jedną statuetkę za muzykę do filmu „Król Lew”.

Wróćmy jednak do naszego kina akcji w świecie zwierząt. Ekipie BBC na wyspie Fernandina w archipelagu Galapagos udało się nakręcić niesamowitą scenę pościgu węży za młodą Iguaną. Wykluwające się z jaj młode Iguany muszą przedrzeć się przez plażę pełną węży by przeżyć. Już w pierwszych sekundach życia muszą się zatem wykazać sprytem i zręcznością, by wymknąć się polującym na nie wężom. Ta scena jest hitem ostatnich dni, a na youtube obejrzano ją ponad 1,5 miliona razy w ciągu zaledwie 6 dni!

Ps. Serial „Planeth Earth II” możecie oglądać w poniedziałki na kanale BBC Earth.

Skomentuj