Jak wybrać telewizor na miarę 2021?
Nowe!

Jak wybrać telewizor na miarę 2021?

Technologia rozwija się niezwykle szybko i często ciężko za nią nadążyć. Technologie, które 5 lat temu były nowością i wprawiały w osłupienie, dziś potrafią być już przestarzałe i wypierane przez nowszą, jeszcze lepszą i bardziej zaawansowaną alternatywę. Dlatego zakup nowych urządzeń elektronicznych zawsze powinien wiązać się z chociaż pobieżną analizą obecnej sytuacji rynkowej, tak, aby nie popełnić błędu. Szczególnie ważne jest to w przypadku urządzeń, których nie wymienia się aż tak często i które swym właścicielom zwykle służą przez długie lata. W tym poradniku postaramy się pomóc w odpowiedzi na pytanie – na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora w 2021 roku?

Co musi posiadać dobry telewizor w 2021 roku?

Przy wyborze telewizora warto mieć świadomość, że nawet tańsze modele będą oferować satysfakcjonującą jakość ekranu i jeśli kluczowym kryterium wyboru jest dla ciebie cena, która ma po prostu być jak najniższa – budżetowe modele również dobrze pełnią funkcję. Jeśli jednak posiadasz bardziej elastyczne zasoby przeznaczone na zakup nowego telewizora – wtedy otwiera się przed tobą szereg możliwości: większe ekrany, wyposażone w matryce oferujące znacznie lepszą jakość obrazu oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalające oglądać np. Netflixa lub YouTube wprost z telewizora.

Różnica w użytkowaniu tańszych i nieco droższych modeli – tańsze nie są złe, natomiast jeśli ma się taką możliwość, wybranie bardziej zaawansowanego modelu jest inwestycją, która bez wątpienia zwróci się w postaci najwyższej jakości rozrywki.

jaki telewizor kupić w 2021 roku?

fot. unsplash.comRozdzielczość 4k czy 8k? Którą wybrać w 2021?

Czy warto zainwestować w technologię 8k, która nie jest jeszcze aż tak powszechnie wykorzystywana? Gdy nastąpiła popularyzacja technologii 4k i coraz częściej zostawały w nią wyposażone telewizory z półki cenowej, która była dostępna dla większej części populacji, wielu specjalistów podchodziło do niej sceptycznie – mówiąc, że albo się nie przyjmie, albo w ogóle nie jest ona potrzebna. Czas pokazał, że tak, jak już wiele razy się to działo – nawet branżowym fachowcom nie udało się przewidzieć branży i rozwoju technologii, a obecnie rozdzielczość 4k jest już niemal takim samym standardem, jakim jeszcze nie dawno była rozdzielczość Full HD.

Niemal na pewno tak samo będzie z rozdzielczością 8k, jednak pewnie potrwa jeszcze trochę czasu, zanim dystrybutorzy filmów czy programów telewizyjnych zaczną z niej korzystać. Czy warto w nią więc zainwestować? Jeśli nie zmieniasz telewizorów zbyt często i jest to zakup na lata – zdecydowanie zalecamy wybrać 8k. Rozdzielczość tą obsługują również konsole nowej generacji, więc warto wziąć to pod uwagę, jeśli jesteś graczem.

Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?

Obecnie popularnych jest kilka typów matryc. Przyjrzyjmy się ich wadom i zaletom, aby ułatwić ci wybór.

• Telewizory OLED
Pod wieloma względami jest to najbardziej zaawansowana technologia ekranów dostępna w sprzedaży. Oferuje ona doskonały punkt czerni (co oznacza, że jest on naprawdę ciemny), rewelacyjny kontrast oraz bardzo równomierną jasność ekranu. Ich wadą jest to, że maksymalna jasność ekranu jest niższa, niż w przypadku konkurencyjnych technologii, oraz wysoka cena. Zalecamy ten wybór dla osób, dla których w wyborze telewizora kluczowa jest jakość obrazu.

• Telewizory QLED
Oferowana przez nie jakość znajduje się gdzieś pomiędzy ekranami OLED a LCD. Reprodukcja kolorów oraz jasność ekranu sprawują się często lepiej nawet niż w przypadku technologii OLED, jednak punkt czerni oraz kontrast, które mają większy wpływ na jakość sensu, wypadają już gorzej niż w przypadku OLED – jednak wciąż lepiej, niż LED.

• Telewizory LED
Najtańsza i najłatwiej dostępna z powyższych technologii. Jakość obrazu telewizora LED jest oczywiście wyraźnie gorsza, niż technologii wymienionych powyżej – jednak biorąc pod uwagę niską cenę, jakość ta wciąż jest całkiem niezła. Zalecamy wybór tej technologii osobom, dla których najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego telewizora jest niska cena.

Czy Smart TV to w 2021 obowiązek?

Jeśli tylko zdarza ci się oglądać filmy bądź filmiki w internecie – naszym zdaniem jest to najważniejsza i najbardziej wpływająca na satysfakcję użytkowania funkcja. Życie naprawdę staje się dużo prostsze, kiedy od włączenia ulubionego serialu z Netflixa na telewizorze dzielą nas dwa kliknięcia pilotem. Smart TV jest oprogramowaniem telewizora przypominającym odrobinę to znane ze smartphonów i zdecydowanie zalecamy wybór telewizora wyposażonego w tę technologię.

Na co zwrócić uwagę kupując nowy telewizor w 2021?

Po zapoznaniu się z naszym poradnikiem powinieneś mieć już lepsze pojęcie na temat tego, czego oczekujesz i potrzebujesz w nowym telewizorze. Dostępna na rynku oferta jest bardzo bogata, a wybór nie zawsze jest prosty. Dlatego gdy wybierzesz już interesujące cię technologie – warto jest zapoznać się z internetowymi recenzjami, a gdy już wybierzesz wymarzony i najbardziej odpowiadający ci model – zakupić go w sklepie oferującym atrakcyjne i konkurencyjne ceny, jak na przykład Neonet.

Wpis powstał przy współpracy z Neonet

Skomentuj