Dlaczego warto zlecić wykończenie wnętrz specjalistom? - Zalajkowane.pl
Nowe!

Dlaczego warto zlecić wykończenie wnętrz specjalistom?

Zakup mieszkania najczęściej oznacza urządzanie wnętrz zgodnie z własną wizją. Remont, do którego podchodzi się z entuzjazmem, często okazuje się pakietem dylematów i trudnych decyzji. Na barkach remontujących spoczywa odpowiedzialne i stresujące zajęcie, które pochłania nie tylko mnóstwo czasu, ale wymaga też wiedzy i praktycznego podejścia. Czy nie lepiej zlecić wykończenie wnętrz fachowcom?

remont mieszkania

fot. materiały partnera



Samodzielnie nie zawsze znaczy taniej

Niektórzy mówią, że własne mieszkanie jest jak skarbonka bez dna. Ci, którzy zdecydowali się na samodzielny remont, z pewnością odczuli to stwierdzenie na własnej skórze. Zaplanowane prace przeciągają się z tygodnia na tydzień, pojawiają się niedociągnięcia spowodowane niewiedzą, konieczne poprawki czy wreszcie efekty, które nie do końca są w stanie zadowolić wykonawcę.

Samodzielny remont nie zawsze okazuje się tańszy. Trudno przecież wycenić godziny spędzone na kuciu ścian, mozolnym układaniu kafli czy koszty paliwa zużytego na trasach do marketów budowlanych. Czy nie lepiej w tym czasie spędzić czas z najbliższymi, a tylko okazjonalnie doglądać postępy prac?

Remont podczas urlopu

Tego typu prace najczęściej przypadają na dni wolne od pracy. Spore grono rodaków rozpoczyna wykończenia wnętrz podczas urlopu, żyjąc w przekonaniu, że samodzielna praca wyjdzie najkorzystniej pod względem ceny. Czy aby na pewno?

W każdym markecie budowlanym budowniczy traktowany jest jak klient detaliczny. Czasem uda się zdobyć materiały w promocyjnej cenie, lecz dochodzą do tego też koszty transportu oraz wniesienia. Co więcej, wnętrza należy odpowiednio zaprojektować i przygotować poszczególne pomieszczenia do remontu. Nie wspominając już o czasie poświęconym na poszukiwanie odpowiednich materiałów i elementów wykończenia.

Do wszystkiego potrzebna jest wiedza

Fachowcy zajmujący się wykończeniami wnętrz dysponują przede wszystkim doświadczeniem i ogromną wiedzą. Po solidnie wykonanej pracy raczej trudno o przedostawanie się wilgoci przez ściany, skrzypiącą podłogę czy odpadające płytki. Takie niedostatki są często efektem samodzielnej pracy i wiążą się z zatrudnieniem fachowców. Oznacza to podwójne wydatki i stracony czas, przez co tylko opóźnia się termin ukończenia remontu.

Profesjonalna ekipa wykończeniowa w pełni zadba o harmonogram prac, zakup materiałów budowlanych oraz ich prawidłowy montaż. Budowniczy dysponują własnym sprzętem, co minimalizuje ryzyko przerwania prac. Właściciel musi jedynie udostępnić lokal i pokryć koszty materiałów oraz robocizny. Jego jedynym obowiązkiem pozostaje nadzór i monitorowanie postępu prac, a to także nie musi odbywać się codziennie. Czy nie jest to opcja, za którą warto zapłacić?

Sporo ludzi obawia się zatrudnienia specjalistów, tkwiąc w przekonaniu o złych zamiarach ekipy remontowej. Na szczęście Internet szybko weryfikuje usługodawców z każdego rejonu Polski. To niezrównane źródło informacji, gdzie szybko można sprawdzić opinie osób, które mają za sobą współpracę z konkretną firmą.

Partnerem materiału jest redNet Dom.

Skomentuj